Članica Krima Tamara Mavsar je bila s petimi goli skupaj z Iris Guberinič najboljša strelka v slovenski vrsti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Za konec kvalifikacij poraz rokometašic v Avstriji

Srečanje v Maria Enzersdorfu blizu Dunaja ni odločalo o ničemer, saj sta obe reprezentanci že prej zapravili možnosti za uvrstitev na prvenstvo, kamor potujeta Švedska in Češka.

Slovenke so dobro začele in sredi prvega polčasa vodile s 6:2, nato pa se je ustavilo. Avstrijke so napravile preobrat in na odmor odšle s prednostjo štirih golov (15:11).

V nadaljevanju je prednost domačih narasla tudi na devet golov (23:14). V zadnji četrtini so se varovanke Toneta Tislja le prebudile in se na krilih Iris Guberinič, ki je dosegla pet golov, približale le na tri gole zaostanka (25:22). Popoln preobrat je z nekaj ubranjenimi žogami preprečila domača vratarka Petra Blažek. Slovenke so tako zasedle zadnje mesto v skupini 5.