Slovenske rokometašice bodo o drugem potniku na evropsko prvenstvo odločile v neposrednem dvoboju s Srbijo. Foto: Aleš Fevžer
Ana Gros
Ana Gros je dosegla štiri gole. Foto: Aleš Fevžer
Švedinje pretrd oreh na Kodeljevem

Severnjakinje so se sredi prvega polčasa s hitro in enostavno igro odlepile na 12:6. V drugi polovici so se Slovenke, pri katerih so manjkale Nina Jeriček, Tamara Mavsar in Maja Zrnec, pobrale in se z delnim nizom 4:0 približale na 10:13. Polčas 14:17.

Švedinje so vse dvome o zmagovalcu razblinile na začetku drugega polčasa, ko so ušle na osem golov razlike (24:16). Varovanke Marte Bon niso imele ne moči ne kakovosti, da bi tekmo še preobrnile.

Slovenke se bodo v nedeljo pomerile še s Srbkinjami v gosteh. Za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo decembra na Hrvaškem in Madžarskem, potrebujejo remi.