Slavko Ivezič je večji del tekme nervozno spremljal dogajanje na igrišču.
Čehi so si po zmagi dali duška.

To je prvi poraz evropskih podprvakov na severu, toda "kiks" proti Čehom, ki so jih na lanskem evropskem prvenstvu v Celju ugnali s 37:33, pravzaprav šteje dvakrat, saj zdaj ne bo točk za drugi del, s tem pa ne posebnih možnosti za polfinale.

Prav dejstvo, da so slovenski reprezentanti že pred tekmo vedeli, da so že v nadaljevanju tekmovanja, saj so Rusi premagali Islandce, jim je prej škodilo kot koristilo. V srečanje proti Čehom so gotovo šli bolj lagodno kot sicer, kar se jim je na koncu maščevalo.

Pokopale so jih zgrešene sedemmetrovke
Že v prvem polčasu se niso izkazali. Še posebej slabo so igrali v končnici uvodnih 30 minut, ko so po izenačenem začetku dovolili tekmecem, da pobegnejo na 15:12 in prednost treh golov zadržijo do odhoda v slačilnico (17:14). V zadnjih osmih minutah prvega dela so evropski podprvaki dosegli le dva zadetka. Obramba je bila preveč luknjičasta (prejela je celo dva zadetka z igralcem več), blestel pa ni niti vratar Gorazd Škof, ki je zbral sedem obramb.

V drugem polčasu je v vrata stopil Beno Lapajne, a Čehi so se še naprej odlično upirali Slovencem, ki so šele z golom Miladina Kozline v 44. minuti izenačili na 21:21. Nekaj minut kasneje so po dolgem času tudi znova povedli (24:23), toda ko je že kazalo, da je slovenska barka priplula na nekoliko bolj mirno morje, je sledil nov mrk. Delni izid Čehov 3:0 je pomenil zaostanek naših s 24:26.

V zadnjih trenutkih tekme je vrata povsem zaklenil že tako več kot solidni češki vratar Petr Stochl in upanja je bilo konec. Pri Slovencih bode v oči predvsem slabo izvajanje sedemmetrovk, saj so zastreljali kar štiri.

Čehi sicer še niso 100-odstotno v nadaljevanju tekmovanja, toda njihov polom proti Kuvajtu je praktično izključen, tako da bodo Slovenci v nadaljevanju prvenstva ostali brez pomembnih točk v boju za najvišja mesta.

Izjave po tekmi

Islandci popustili v drugem polčasu
Rusi so na prvi današnji tekmi v skupini B z 29:22 ugnali Islandce, ki so v prvem polčasu (12:12) še držali korak z "zbornajo komando", v nadaljevanju pa popustili in se praktično že poslovili od Tunizije.

Slovenska četa se bo z rusko udarila v soboto ob 20.15.

RUSIJA - ISLANDIJA 29:22 (12:12)
Egorov, Čipurin in Kokšarov po 6; G. Sigurdsson, Stefansson in Petersson po 5.

ALŽIRIJA - KUVAJT 34:29 (20:14)
Nedžel Hammou 8; Alshatti in Alenzi 7.

RUSIJA * 4 4 0 0 120:76 8 točk SLOVENIJA * 4 3 0 1 127:105 6 ČEŠKA 4 1 2 1 112:114 4 ISLANDIJA 4 1 1 2 120:119 3 ALŽIRIJA 4 1 1 2 112:119 3 KUVAJT 4 0 0 4 79:137 0 * - že v drugem delu