Upanje umira zadnje ...
(Pre)pogost prizor iz drugega polčasa, ko so Španke polnile slovensko mrežo. Takole je v polno zadela Noelia Oncia Moreno.
Tanja Oder je ostala brez odgovora.
Slovenijo lahko reši res le težka matematika.

Igralke v modrem so prikazale podobno igro kot dan prej proti Ukrajini. Po izjemnem prvem polčasu so v nadaljevanju vidno popustile in z nepremišljeno igro v napadu zmago podarile nasprotnicam.

Prepričljive v prvem polčasu
Španke so zadele že v 32. sekundi prek Mangue Gonzalez, kar je bilo sploh edino njihovo vodstvo v prvem polčasu. Izid je bil v 9. minuti izenačen, ko je prav Gonzalezova zadela za 4:4. Sledila je izjemna serija Slovenk, ki so med 11. in 17. minuto naredile delni izid 7:2 in povedle 11:6.

Slovenke so si najvišjo prednost nabrale v 25. minuti, ko je Natalija Derepasko zadela za 15:9. Sledile so črne minute, saj so Španke s serijo treh zaporednih zadetkov znižale na 12:15. Slabši slovenski vtis s konca prvega polčasa je popravila Derepaskova, ki je zadela že po izteku časa z devetih metrov. S petimi zadetki je bila tudi najboljša strelka prvih 30 minut.

Spet krizen drugi polčas
V drugem polčasu se je ponovila enaka zgodba kot v tekmi proti Ukrajini. Varovanke Roberta Beguša so se držale vse do 45. minute, ko je Tanja Oder zadela za vodstvo 22:19. Naslednjih 13 minut so Slovenke odigrale katastrofalno predvsem v napadu, kjer so s slabimi podajami Špankam omogočale številne protinapade, s katerih so polnile mrežo sicer solidne Sergeje Stefanišin. V 58. minuti je bilo tako kar 29:24 in sanj o prvi slovenski zmagi v Györju je bilo hitro konec.

Izjave po tekmi
Tanja Oder, igralka Slovenije: "Nimam pravega odgovora za naše napake, prav tako ne za našo nezbranost."

Robert Beguš, selektor Slovenije: "Ponovila se je zgodba z Ukrajino. V prvem polčasu smo bili sijajni, v drugem pa močno padli. Mogoče je vse posledica slabše telesne priprave, a to bo pokazala analiza. Španija je zasluženo zmagala, v drugem polčasu je bila veliko boljša kot Slovenija v prvem. Na dvoboju z Norvežankami bomo zaigrali na vso moč in skušali zmagati, a usoda ni v naših rokah."

Miguel Florido, selektor Španije: "Tekma je pokazala, da smo telesno veliko bolje pripravljeni od Slovenk."

Čudežna pot v polfinale?
Norveška si je po sprehodu in zmagi nad SČG-jem za 15 golov že zagotovila 1. mesto v skupini. Rusija, Španija, Ukrajina in Slovenija imajo po 4 točke. Slovenijo na drugo mesto pelje res le neverjeten scenarij. Najprej morajo na kolena spraviti še nepremagano Norveško, ob tem pa upati, da Španija ne premaga Rusije in Ukrajina ne premaga Srbije in Črne gore. A upanje umira zadnje ...

SLOVENIJA - ŠPANIJA      28:30 (16:12)