Hrvaška na letošnjem SP-ju še ni doživela poraza. Foto: Reuters
Igor Vori
Igor Vori je polnil mrežo Srbije. Foto: Reuters

Srbi so bili prvi pravi test "kavbojev", ki so do zdaj na prvenstvu premagali Romunijo, Alžirijo in Avstralijo in tudi po tekmi z velikimi rivali ostajajo neporaženi.

Srbi, ki so v tretjem krogu izgubili z Dansko za osem golov, so večji del izenačenega prvega polčasa vodili in na odmor odšli z zadetkom prednosti (13:12). V nadaljevanju so Hrvati izenačili, po sedemmetrovki Vedrana Zrnića povedli (14:15), z zadetkom Igorja Vorija pa prišli do dveh golov prednosti (14:16).

Zaostanek Srbov je s fantastičnim zadetkom iz mrtvega kota znižal Ivan Nikčević. Marko Vujin in Momir Rnić sta poskrbela za izenačenje (19:19). V hrvaških vratih je Mirka Alilovića, ki v 2. polčasu ni zbral nobene obrambe, zamenjal Marin Šego, ki je nanizal nekaj obramb, s katerimi se je na drugi strani izkazal tudi Darko Stanić.

Z zadetkom Rnića so Srbi prišli do vodstva za +2 (24:22), a jim je z zapravljenimi napadi spolzelo iz rok. "Kavboji" so z igralcem več izenačili, nekaj sekund pred koncem pa je v napadu za zmago Stanič obranil strel Ivana Balića.

V skupini A so branilci naslova Francozi prepričljivo odpravili Nemce z 30:23.