Sebastian Skube je bil tokrat zelo razpoložen. Foto: Aleš Fevžer
Celjani dobili štajerski derbi

V zanimivem in privlačnem štajerskem derbiju so Celjani praktično ves čas prevladovali. Mariborčanom je pripadel zgolj začetek obračuna, nato pa so vajeti v svoje roke prevzeli gostitelji. Na odmor so odšli s prednostjo 14:13, v drugem polčasu pa prišli do največje prednosti 20:16. Mariborčani sicer niso popuščali, a je Celjane reševal tudi izjemno razpoloženi Sebastian Skube, ki je med 44. in 51. minuto dosegel pet zadetkov zapored za celjsko ekipo, na koncu pa devet.

Maribor je nazadnje zagrozil v 56. minuti (29:27), a so jim v sami končnici pošle moči. Poleg Skubeta je pri Celjanih z 10 goli blestel Gašper Marguč, pri Mariboru pa je Mario Šoštarič dosegel sedem golov.

Že konec tega tedna čakata Celjane dve naporni preizkušnji na sklepnem turnirju za pokal Slovenije v Laškem. V soboto se bodo v polfinalu pomerili s Koprčani, v primeru zmage pa dan kasneje še z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja Gorenje Velenje - SVIŠ Ivančna Gorica.