Trebanjci so niz zmag v državnem prvenstvu podaljšali na štiri, skupaj pa na šest, saj so dobili tudi obe evropski tekmi z Belenensesom. Foto: www.alesfevzer.com

Gostje so sijajno odprli tekmo in po petnajstih minutah igre vodili s 7:5. Prvič so varovancem Uroša Zormana v hrbet pogledali v 22. minuti, ko je David Didovič zadel za vodstvo z 9:8. Polčas 13:12. Gostitelji so nekoliko lažje zadihali na začetku drugega dela, ko sta Anže Dobovičnik in Darko Cingesar povišala na 17:13.

Kazalo je na zanesljivo zmago domače ekipe, sploh po tem, ko je v 41. minuti povedla za pet golov (22:17). A Novomeščani niso vrgli puške v koruzo, saj so se še naprej trdovratno upirali v tej sezoni zelo okrepljenim Trebanjcem, ki pa so na koncu vendarle dosegli vnaprej načrtovano zmago.

V trebanjski ekipi je bil najučinkovitejši Marko Kotar s sedmimi, v novomeški pa Tilen Kukman s šestimi goli.

V drugi petkovi tekmi je Maribor Branik z 32:25 v Ljubljani premagal Grosista Slovana.

Sobotna tekma v Škofji Loki odpadla
Sobotna tekma med Urbanscape Loko in Gorenjem pa je bila odpovedana, ker je šest igralcev velenjskega kluba zbolelo in bodo morali na testiranje za novi koronavirus.

Prleki nadigrali Ribničane, prva zmaga Ljubljane
V preostalih sobotnih obračunah so Ormožani s 36:25 nadigrali Ribničane. Rok Žuran je dosegel sedem golov, Bojan Čudič pa šest. Prve zmage med elito se veseli tudi Ljubljana, ki je s 24:23 slavila v Kopru. Zmagoviti gol je dosegel absolutni junak tekme in strelec desetih zadetkov Žarko Makivić.

Državni prvaki iz Celja bodo v nedeljo gostovali v Dobovi.