Obračun v deželi suhe robe so bolje začeli domači rokometaši, po vodstvu s 4:1 in 6:3 pa so jih izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana v 13. minuti ujeli in izenačili na 6:6. V nadaljevanju se je bil ogorčen boj za vsak košček igrišča, v rahli prednosti so bili bolj ali manj Ribničani, a njihova prednost nikoli ni znašala več kot dva gola. Polčas se je končal s 16:15 za domače.

Trebanjci povedli s 24:20
Na začetku drugega polčasa sta bila tekmeca poravnana, nato pa se je tehtnica odločno nagnila na stran gostujoče zasedbe, ki je zaigrala sijajno in povedla za štiri gole (24:20). Trebanjci, ki so prvič v tej sezoni nastopili s slovenskim reprezentantom Darkom Cingesarjem, v nadaljevanju niso popustili niti za ped, vselej so bili za korak ali dva pred Ribničani in osvojili zlata vredni točki, kar je lepa popotnica pred torkovo prvo tekmo 2. kroga Evropske lige proti madžarskemu Balatonfüredu v Novem mestu.

Trebanjci v derbiju zmagali v Ribnici

Sedem golov Raša, šest Strmljana in Puclja
V trebanjski ekipi je bil na današnji tekmi najučinkovitejši Leon Rašo s sedmimi goli, v ribniški sta Tilen Strmljan in Jan Pucelj dosegla po šest zadetkov.

Zmagi Celja in Gorenja
Tako kot Trebanjci so še naprej stoodstotni tudi Celjani, ki so tokrat s 35:24 ugnali Urbanscape Loko, in Velenjčani. Varovanci Zorana Jovičića so namreč dobili (30:27) sosedski derbi s Slovenj Gradcem 2011.