A začetek srečanja je kazal na lahko delo varovancev Tomaža Ocvirka, ki so že po petnajstih minutah vodili z 9:3, najvišjo prednost pa so si priigrali v 20. (13:6) in 29. minuti (18:11). Polčas se je končal z 18:12.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se precej namučili v Slovenj Gradcu. Celjani bodo v sredo v uvodnem krogu nove sezone Lige prvakov gostili danski Aalborg. Foto: Twitter Celje Pivovarna Laško

Državni prvaki so v nadaljevanju popustili oziroma so Korošci zaigrali precej bolje in v 44. minuti ujeli goste pri 20:20. V 58. minuti je Filip Banfro izenačil še na 26:26.

Odločilni goli Horžena in Novaka
Tehtnico sta na celjsko stran nato prevesila Kristjan Horžen z dvema in Domen Novak z enim golom. V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Josip Šarac in Novak s po sedmimi goli, v domači pa sta Vid Levc in Nemanja Živković dosegla po štiri gole.

Na preostalih tekmah je Gorenje z 28:23 slavilo pri Slovanu, Ribnica je zmagala v Dobovi (34:28), Trebanjci pa so doma ugnali (38:34) Ormožane.