Pivovarji, ki so pred tednom dni z Madžari izgubili s 30:27, so se tokrat ves prvi polčas dobro držali. V 21. minuti je semafor kazal celo njihovo vodstvo s 13:10, a je zaključek spet pripadel Veszpremu, ki je na odmor odšel s prednostjo dveh golov (17:15).

Pivovarji blizu pri 20:21
Madžarski prvaki so v nadaljevanju, Celjani so jim bili najbližje pri 20:21 (41.), brez večjih težav ubranili prednost in se na koncu veselili pete zmage v Ligi prvakov. Pri Celjanih sta bila s po šestimi goli najučinkovitejša Miha Zarabec in Šime Ivić. Prvi strelec tekme je bil sicer z osmimi goli Renato Sulić.

Tamše: Ritem je bilo težko vzdržati
"Kljub porazu smo lahko z nekaterimi zadevami zadovoljni. Večji del prvega polčasa smo igrali tako, kot smo vadili in se dogovorili. Tudi samo tekmo smo zelo dobro odprli, kar je edini način, da lahko igraš proti tako močnemu tekmecu. Pokazali smo, da smo sposobni igrati z ekipami iz najvišje kakovostne ravni, kar je pomembno za našo samozavest. Težko je bilo držati visok ritem med celotno tekmo, ponovno smo naredili nekaj tistih napak, ki si jih ne želimo, prav tako pa nisem zadovoljen z našo igro v obrambi. V določenih delih tekme je bila na dobri ravni, vendar smo prejeli 34 golov, kar je odločno preveč. Glede na potek tekme je poraz tudi nekoliko previsok, a napake, ki smo jih naredili, so domači kaznovali s hitrimi in lahkimi zadetki,
" je po tekmi dejal trener Celjanov Branko Tamše.

V Zlatorog prihaja Kiel
Pivovarji, pri katerih tokrat ni igral poškodovani Žiga Mlakar, bodo v naslednjem krogu, v soboto, 28. novembra, gostili Kiel.