Rokometaši Celja Pivovarne Laško so po superpokalu dvignili še pokal. To je že 20. pokal za celjski klub. Foto: BoBo

To je plod vseh igralcev, celotnega kluba, vseh navijačev. Prikazali smo dokaj dober rokomet, lahko bi prikazali še več. Sem perfekcionist tudi v teh lepih trenutkih. Čestitke fantom za ta lepa dva dni. Zasluženo smo postali pokalni prvaki Slovenije.

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško
Celje Pivovarna Laško - Maribor Branik
Blaž Janc je najboljši strelec zaključnega turnirja Pokala Slovenije. V finalu je dosegel 10 golov, sedem jih je pa dal v polfinalu. Foto: Miloš Vujinović/BoBo
Gorenje - Celje Pivovarna Laško
V boju za tretje mesto so po dveh podaljških slavili rokometaši Gorenja, ki so s 37:35 premagali Ribničane. Foto: BoBo
Šestič zapored pokal Celjanom
Celjani 20. dvignili pokal
Zadnjih pet minut tekme Celje PL - Maribor
Celjani gladko do 20. pokalne zvezdice

V finalu so se pomerili branilci naslova in gostitelji zaključnega turnirja, zasluženo pa so do zmage prišli Celjani, ki so v slovenskem pokalnem tekmovanju absolutni rekorderji - pokal so osvojili dvajsetič (vse zmagovalce si lahko pogledate spodaj).

V svojih vrstah imajo Celjani najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja Luko Žvižeja, pa tudi najboljšega strelca Blaža Janca, ki je skupaj dosegel 17 golov (na polfinalni in finalni tekmi). Za najboljšega vratarja je bil imenovan vratar Maribora Gregor Čudič.

Celjani s protinapadi do vodstva
Celjani, ki so bili favoriti pred samim finalom, so odlično odprli srečanje. Iz hitrih protinapadov so že v uvodnih treh minutah prišli do treh golov prednosti (5:2), domač trener je tako moral svoje mlade varovance poklicati na posvet. A njegova navodila niso zalegla, saj so Celjani odlično igro nadaljevali, po 11 minutah igre pa so vodstvo podvojili (11:5).

Bojeviti Mariborčani so nato nekoliko ustavili nalet Celjanov, v 29. minuti pa so se približali na vsega dva gola zaostanka (14:16). Na polčas so Celjani vseeno odšli s prednostjo štirih golov (14:18).

Drugi polčas so Celjani začeli silovito, s hitro igro so narekovali tempo igre, temu pa Mariborčani niso mogli več slediti. Vodstvo so višali, v 46. minuti pa so prišli do najvišje prednosti sedmih golov (28:21). Tekmo so mirno privedli do konca, prav ob zaključku pa so Celjani dosegli svoje najvišje vodstvo na tekmi (36:28).

Pri Celjanih je blestel Blaž Janc, ki je dosegel 10 golov. Pri Mariborčanih je sedem golov dosegel Aleksander Špende.

Izjave po tekmi:
Luka Žvižej, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Uspela nam je dvajseta zvezdica. Kar smo si zadali, smo danes tudi dosegli. Veseli smo, da je dvajseta zvezdica doma. Sedaj si bomo privoščili minimalno počitka, saj nas v nadaljevanju čaka še uresničitev enega velikega cilja. MVP nagrada je lepa potrditev tega kar delamo, a ni samo moja nagrada, temveč tudi vseh mojih soigralcev, ki so to omogočili."

Blaž Janc, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Levji delež na poti do končnega zmagoslavja smo opravili na sobotni polfinalni tekmi proti Velenjčanom, vse skupaj pa nadgradili na nedeljski finalni tekmi proti Mariborčanom. Vsi smo izjemno veseli, v Maribor smo prišli po končno zmago in jo tudi dosegli."

Andraž Kete, rokometaš Maribora Branika: "Nekateri smo prvič igrali v finalu. Začeli smo slabo, predvsem v obrambi, naredili nekaj nepotrebnih tehničnih napak, kar so Celjani izkoristili in nam ušli. Celjani so nas vseskozi držali na varni razdalji, izjema je le končnica prvega polčasa, ko smo jim bili najbolj enakovredni."

Sebastjan Sovič, trener Maribora Branika: "Čestitke Celju za zasluženo zmago, bili so boljši tekmec od nas, kar precej. Bila je težka tekma, nasprotnik premočen in pričakovanja so bila mogoče malo prevelika. Vesel sem tudi številnih navijačev, vesel sem, da v Mariboru vendarle ni samo nogomet doma."