Krim nemočen v Bukarešti

Varovankam Uroša Bregarja se je še kako poznala odsotnost poškodovanih Tamare Mavsar, Tjaše Stanko in Elizabeth Omoregie.

Krimovke so dobro začele tekme in povedle z 2:0. A nato so domačinke dosegle štiri zadetke zapored in v nadaljevanju le še stopnjevale tempo. Krimovke jim niso bile kos ne v obrambi ne v napadu, tako da se je prednost Romunk le še večala. Ob polčasu je semafor kazal 15:7.

Najvišja prednost +13
Nadaljevanje ni spremenilo razmerja sil na igrišču. Bukarešta je bila za razred boljša v vseh elementih igre. Po protinapadu Isabelle Gullden v 40. minuti je semafor kazal že +10 (20:10). Kljub visoki prednosti romunske prvakinje niso prav nič popuščale. Marit Frafjord je v 52. minuti povišala na +13 (28:15) in čakalo se je le še na zadnji pisk sirene ...

Pri domačih je z osmimi zadetki izstopala Cristina Neagu, pri gostjah pa sta bili s po štirimi goli najbolj razpoloženi Polona Barić in ena izmed novink Lamprini Tsakalou.

Naslednjo tekmo bodo krimovke odigrale v soboto, 14. oktobra, ko bodo na Kodeljevem gostile danski Nykoebing Falster, ki je tokrat s 27:21 premagal poljsko Vistal Gdynio.