Pred 4.500 gledalci so Nemci zmagali s 27:23. "Dali smo vse od sebe, a se nam ni izšlo. V končnici smo povsem mrknili," je po dvoboju dejal Staš Skube, ki se ni vpisal med strelce. David Razgor je bil s šestimi zadetki najbolj razpoložen med izbranci Slavka Iveziča, ki bodo v sredo igrali za bronasto medaljo z Egiptom.

Slovenija ni najbolje začela obračuna in Nemci so povedli s 3:0. Z dobro igro v obrambi so Slovenci izenačili na 7:7 in na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti (13:11). Na igrišču so gospodarili do 40. minute in si priigrali štiri gole prednosti (21:17). Nato je Nemcem uspel preobrat. Z granitno obrambo so v zadnjih 15 minutah zasenčili Slovence, delni izid 10:2 zgovorno priča o njihovi premoči.