Rokometaši Gorenja Velenja so po letih 2009, 2012 in 2013 četrtič slovenski prvaki. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma je minila v znamenju izbrancev domačega trenerja Zorana Jovičića, ki so imeli od prve do zadnje minute absolutno nadzor nad tekmeci iz štajerske prestolnice.

Ose so na veliki odmor odšle s prednostjo petih golov (13:8). Na začetku drugega so povedle s 15:8, najvišje vodstvo na tekmi pa so dosegle prav na koncu tekme. V velenjski ekipi je bil najučinkovitejši Kenan Pajt s petimi goli, Domen Tajnik in Miha Kavčič sta dosegla po štiri zadetke. Toliko golov je pri gostujoči dosegel tudi Tadej Sok.

Jovičić: Na fante bi bil ponosen, tudi če bi bili tretji
"Izjemno sem ponosen na svoje fante. Bil bi ponosen, tudi če bi bili tretji. Fantje so stari po dvajset let, pa že nosijo to veliko breme in so tudi nosilci igre. Skratka, pokal je velika nagrada za vse,"
je bil zadovoljen trener Gorenja Zoran Jovičić.

Rokometaši Gorenja za konec premagali še Maribor

Drugo mesto v prvenstvu so osvojili Trebanjci, ki so za konec z 31:25 ugnali Dobovo, medtem ko so 24-kratni slovenski prvaki Celjani "šele" tretji. Pivovarji so tokrat s 25:23 strli Ljubljano, ki je ob polčasu vodila z 12:9.