Izbranci Zorana Jovičića so se po odmevni zmagi sredi tega tedna nad vodilnimi Celjani v Ligi NLB nadejali nadaljevanja uspešne zgodbe, a so se malce ušteli. V končnici prvega polčasa so povedli z 12:11, a nato naredili nekaj nerazumljivih napak in ob polčasu zaostali za dva gola (14:16).

Velenjčani v Atenah klonili proti AEK-u

V 40. minuti so izenačili na 20:20. V prelomnih trenutkih dvoboja so znova malenkostno popustili in zaostali za tri gole (25:28, 28:31), na koncu pa so Atene zapustili s primanjkljajem dveh golov (29:31).

V velenjski ekipi so bili najučinkovitejši Aleks Kavčič, Domen Tajnik in Ibrahim Haseljić, ki so dosegli po pet golov. Povratna tekma bo 25. aprila v Velenju.