Franjo Bobinac je bil slavnostni govornik. Foto: MMC RTV SLO
Franjo Bobinac je bil slavnostni govornik. Foto: MMC RTV SLO
Deja Doler
Deja Doler je bila poleg Tanje Polajnar izbrana za najboljšo krožno napadlko. Foto: MMC RTV SLO

Na slavnostni triurni seji skupščine RZS-ja v Stanovski dvorani na Ljubljanskem gradu se je zbralo približno 300 gostov. Med njimi so bili tudi Mustafa, član predsedstva EHF-ja Ralf Dejaco, predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Janez Kocijančič in častni predsednik RZS-ja in župan Ljubljane Zoran Janković.

"V tem trenutku je lepo biti predsednik RZS-ja. V minulih 60 letih smo doživeli veliko lepih trenutkov, rokomet pa je veliko prispeval tudi k prepoznavnosti naše države v svetu. Spremljati rokomet je bilo lepo doživetje, ob njem smo se znali veseliti in jokati. Zahvalil bi se vsem, ki so prispevali svoj delež. Po njihovi zaslugi je v 86 slovenskih klubih registriranih 15.700 igralcev in igralk, v njih deluje tudi 3.500 mladih, ki se šele spoznavajo z umetnostjo rokometne igre. Ko seštejemo vse igralce in igralke v vseh starostnih kategorijah, potem vidimo, da se z rokometom na Slovenskem ukvarja odstotek populacije, kar je zelo častitljiva številka," je dejal slavnostni govornik, predsednik RZS-ja Franjo Bobinac.

Največji uspehi zbrani tudi v knjigi
RZS je izdal knjigo z naslovom "Naših 60 let", v njej pa so vsi najpomembnejši mejniki naše krovne rokometne organizacije ter uspehi na mednarodnem in domačem prizorišču. Teh v preteklih letih ni bilo malo: moška reprezentanca je do zdaj edina med slovenskimi ekipnimi športi, ki je dvakrat nastopila na olimpijskih igrah (Sydney 2000 in Atene 2004) ter osvojila srebrno odličje na domačem evropskem prvenstvu leta 2004, še boljši dosežki pa so slovenski klubi dosegali na mednarodnem klubskem prizorišču. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so leta 2004 osvojili Ligo prvakov, krimovke so dvakrat slavile v Ligi prvakinj (2001 in 2003), rokometašice Olimpije pa v pokalu EHF (1997).

Izbrali najboljše igralke in igralce
RZS je predstavil tudi zgodovino slovenskega rokometa in podelila priznanja posameznikom, klubom, sponzorjem in medijem, razglasila pa je tudi po 14 najboljših slovenskih rokometašev in rokometašic vseh časov.

Najboljši rokometaši:
vratarja:
Rolando Pušnik in Gorazd Škof
levi krili: Andrej Kastelic in Tomaž Jeršič
leva zunanja: Iztok Puc in Aleš Pajovič
srednja zunanja: Uroš Zorman in Miha Bojovič
desna zunanja: Uroš Šerbec in Renato Vugrinec
desni krili: Roman Pungartnik in Vlado Bojovič
krožna napadalca: Tomaž Tomšič in Zoran Lubej

Najboljše rokometašice
vratarki: Sergeja Stefanišin in Mara Šolaja
levi krili: Tanja Oder in Alenka Cuderman
levi zunanji: Simona Šturm in Nataša Derepasko
srednji zunanji: Sonja Čotar in Branka Mijatovič
desni zunanji: Anja Frešer in Ana Karničar Žontar
desni krili: Marta Bon in Nada Pohleven
krožni napadalki: Deja Doler in Tanja Polajnar