Izbranci Ljubomirja Vranješa so se v kvalifikacijske boje za nastop na olimpijadi uvrstili s četrtim mestom na januarskem evropskem prvenstvu. Foto: EPA

Slovenski rokometaši bi se morali pretekli konec tedna v Berlinu pomeriti z domačini, Švedi in Alžirci, a so na IHF-ju zaradi pandemije covida-19 za nedoločen čas prestavili vsa tekmovanja pod svojim okriljem. Zdaj je jasno, da se bodo slovenski rokometaši, ki jih vodi švedski strokovnjak Ljubomir Vranješ, s tekmeci v Nemčiji merili prihodnje leto.

V Tokio, kjer bodo olimpijske igre potekale med 23. julijem in 8. avgustom leta 2021, se bosta uvrstili po dve najboljši reprezentanci iz vsake izmed treh skupin. Preostala turnirja bosta potekala v Parizu (Francija, Hrvaška, Tunizija, Portugalska) in Trondheimu (Norveška, Brazilija, Čile, Južna Koreja).

Sorodna novica Slovenci že uvrščeni na svetovno prvenstvo v Egipt

Rokometaše čakajo tudi kvalifikacije za EP 2022
Poleg olimpijskega turnirja slovenske rokometaše v bližnji prihodnosti čakajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo leta 2022 na Madžarskem in Slovaškem.

Trenutno je jasno, da bosta dve izmed predvidenih tekem na sporedu med 6. in 9. januarjem 2021, medtem ko bodo preostali termini kvalifikacij za EP in imena tekmecev znani na junijskem žrebu.

Slovenci že na SP-ju
Sredi januarja prihodnje leto bodo slovenski rokometaši zaigrali tudi na svetovnem prvenstvu v Egiptu, kjer se bo za rokometni Olimp prvič v zgodovini borilo 32 izbranih vrst.