Selektor Slovenije Veselin Vujović se s Koprom ne bo veselil preboja v četrtfinale lige EHF. Foto: www.alesfevzer.com

Tretji poraz v drugem najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini je usoden za Koprčane. Nexe je prejšnji teden na Bonifiki slavil s 27:31, tokrat pa so bili v domači dvorani v Našicah za gol boljši.

Koprčani so bili večji del prvega polčasa povsem enakovredni gostiteljem, ki so v nadaljevanju izkoristili prednost domačega igrišča in vseskozi držali goste na varni razdalji, po vodstvu domačih rokometašev s 26:20 v 56. minuti pa je bilo popolnoma jasno, da bosta točki ostali v Našicah.

V koprski ekipi sta bila najučinkovitejša Adam Bratkovič s šestimi in Janez Guček s štirimi goli, v hrvaški zasedbi pa sta blestela slovenska rokometaša Saša Barišić-Jaman z osmimi in Patrik Leban s šestimi zadetki. Aljaž Lavrič se ni vpisal med strelce, Matjaža Brumna pa ni bilo v kadru hrvaških podprvakov.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu v soboto, 24. marca, gostila finski Cocks.