Obračuni Celja in Zagreba imajo pestro zgodovino. Obe ekipi sta po navadi na medsebojnih tekmah na svojem parketu zmagovali. Zagrebu to v svoji Ledni dvorani ni uspelo le enkrat, do sobotne tekme pa so tudi Celjani Zagrebu le enkrat prepustili polni plen, takrat seveda še v Golovcu. Foto: www.alesfevzer.com
Zagrebčani Celje zapustili s polnim izkupičkom
Zagreb dobil bitko za Zlatorog

Zagreb je slovensko-hrvaški derbi v drugem krogu Lige prvakov v Zlatorogu dobil z 21:20. Pričakovati je bilo povsem polne tribune Zlatoroga, a ni bilo tako. Vseeno je okrog 5.000 gledalcev pripravilo odlično vzdušje in spomnilo na stare čase.

V izenačenem obračunu moštev, ki sta si podobni tako po proračunu kot po kakovosti, je na koncu odločala ena žoga. Celje Pivovarna Laško si je v drugem polčasu sicer priborilo štiri gole prednosti, a je ta prednost zdržala le dve minuti, v živčni končnici pa gostitelji niso bili kos psihološkemu pritisku. V 58. minuti je odločilni gol dosegel Luka Stepančić. Pivovarji so imeli možnost za izenačenje, a je najprej Ivić ubranil sedemmetrovko Mihi Zarabcu, v zadnjih sekundah pa še strel Žige Mlakarja.

Tamše: Sami sebi smo si skakali v trebuh
Trener celjske ekipe Brano Tamše je po tekmi jezno odvihral proti garderobi, nato pa povedal: "Sami sebi smo si skakali v trebuh. Z igralcem več nismo delali razlike, ampak naredili minus. Ključno je bilo marsikaj. Tri žoge s centra v njihov blok. Morda je bila ključna Zarabčeva sedemmetrovka, morda izključitev, morda prestop Blagotinška, ko bi lahko bilo +2 ali +3. Ključna je lahko ena žoga. Na primer na koncu strel Žige Mlakarja. Vem, da je Žiga hotel najboljše, ampak - jezen sem. Dogovor ni bil takšen."

Stepančić prevzel odgovornost
Mlakar je v prvem polčasu igral odlično, v drugem pa zgrešil vseh pet strelov. Drugačno pot si je "izbral" Luka Stepančić, strelec odločilnega zadetka: "Vso tekmo sem odigral zelo slabo, imel pa sem priložnost, da prav na koncu prevzamem odgovornost. Uspelo mi je. Glavno, da smo zmagali in da imamo prednost pred Celjani. Ta zmaga bi lahko bila na koncu skupinskega dela še zelo pomembna."

Kljub številnim napakam je domačo ekipo krasila velika borbenost. Priložnost za novo evropsko zmago bo že v soboto, 3. oktobra, ko v Zlatorog prihaja močna poljska ekipa Wisla Plock. V celjskem taboru upajo, da nova poškodba Zarabca ni hujše narave.

Sodelovanje Vujovića in Tamšeta ni nemogoče
Če je bil Tamše zaradi slabe igre z igralcem več in številnih drobnih napak, ki so bile voda na mlin Zagrebčanov, zelo razburjen, je bil trener Zagreba Veselin Vujović vesel, da je Zagreb (predvsem po zaslugi izjemnih obramb Filipa Ivića v drugem polčasu) nadaljeval niz neporaženosti in ima zdaj odprta vrata za preboj v osmino finala. V dvojcu so Tamšeta in Vujovića mnogi videli na slovenski reprezentančni klopi, sodeč po zadnjih razmišljanjih pa sodelovanje ni nemogoče, vprašanje le, v kakšni obliki.