Milan Ivanović je bil v prvem polčasu s 4 goli prvi strelec slovenskih podprvakov. Foto: www.rkgoldclub.com
Vojko Lazar
Vojko Lazar z igro svoje ekipe na gostovanju v Grčiji ni mogel biti zadovoljen. Foto: www.rkgoldclub.com

Hrpeljce so očitno zmedle tudi logistične težave, ko se je tekma zaradi v Milanu izgubljene prtljage začela z zamudo. Gostitelji so takoj prevzeli pobudo, povedli s 3:0 in vodstva niso več izpustii iz rok. Razlika se je ob prevelikih napakah gostujočih rokometašev, ki v dvorani v Halkidi niso opravili praktično nobenega treninga, tik pred odmorom povečala na 6 golov zaostanka. V domačih vratih je bil razpoložen Vasilis Anastaselos (13 obramb), ki je ubranil tudi tri sedemmetrovke (Koražija, Furlan, Jovičič).

V drugem polčasu zaostajali že za 9
V nadaljevanju je vodstvo pred le 50 gledalci naraslo tudi na devet zadetkov prednosti. Četi Vojka Lazarja luknjičaste obrambe in brezidejnega napada iz prvega dela ni uspelo izboljšati, na krilih razpoloženega Radoslava Stojanovika (vseh 8 golov v drugem delu) pa so se slovenski podprvaki v zadnjih petih minutah približali na tri gole zaostanka, za kaj več jim je zmanjkalo tako časa kot zbranosti. Končni izid je s sedmih metrov po izteku igralnega časa postavil Alexandros Kotelidas.

Manjkala Sokolov in Hojč
Ekipa Vojka Lazarja, pri kateri nista igrala Sergej Sokolov in Nejca Hojč, tako ni uspelo doseči debitantske zmage v najelitnejšem evropskem tekmovanju. Nova priložnost bo na gostovanju pri Hammarbyju prihodnji konec tedna.