Nik Henigman in Jan Grebenc
Pri Ribničanih sta izstopala reprezentanta Nik Henigman (7 golov) in Jan Grebenc (8 golov). Foto: MMC RTV SLO

Ribničanom niti na zadnji tekmi v evropskem pokalu ni uspelo premagati nasprotnikov.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so znova slabo odprli tekmo, po 13 minutah igre so zaostajali za pet golov (4:9). Ribničani so se na začetku 2. polčasa približali le na dva gola zaostanka, imeli so tudi igralca več, a sledile so črne minute predvsem v napadu, ki so jih Danci s pridom izkoristili. Danci so bili v nasprotju z Ribničani učinkovitejši v napadu, povedli so celo za sedem golov (16:23).

V nadaljevanju se gostitelji vseeno niso predali, po bojeviti predstavi in na krilih glasnih domačih navijačev so deset minut pozneje znižali na 23:25, vendar jim je v prelomnih trenutkih dvoboja zmanjkalo moči in zbranosti, kar so zelo solidni Danci izkoristili in zanesljivo ubranili svojo prednost.

Pri Ribnici sta bila najboljša posameznika reprezentanta Jan Grebenc (8 golov) in Nik Henigman (7 golov). Pri Dancih je 10 golov dosegel Tobias Möller.

Tako Ribničani kot Danci končujejo nastop v evropskem pokalu EHF, uvrstitve v četrtfinale se veseli francoska ekipa Saint Raphael in nemška ekipa Füchse Berlin.