Celjani začeli državno prvenstvo z zmago

Celjski rokometaši so novo sezono državnega prvenstva odprli s pričakovano zmago. Tekma prvega kroga s Koprom jih še čaka, začeli so jo z današnjo vnaprej odigrano tekmo drugega kroga. V nedeljo Celjane čaka precej zahtevnejši obračun, v prvem krogu Lige prvakov jih čaka danski Skjern.

Škofjeločani so bili v Zlatorogu enakovreden tekmec do 15. minute in izida 5:7, nato pa je domača zasedba prestavila v višjo prestavo ter si do 26. minute priigrala prednost s 16:8. Ob polčasu so izbranci Branka Tamšeta vodili z 18:11, še v 29. minuti je bilo 18:9.

Slovenski prvaki so vprašanje o zmagovalcu rešili do 37. minute, ko so povedli s 23:13. Sicer je sledilo nekaj črnih celjskih minut, ki so jih gostje dobro izkoristili in v 45. minuti so zaostanek zmanjšali na 20:26. Celjani so do konca tekme prednost brez težav zadržali.

Celjane tekma 1. kroga čaka 17. oktobra proti Kopru, v 2. krogu bodo v soboto gostovali v Mariboru.
Poraz Gorenja v Ormožu
Ormožani so pred 800 gledalci v Ljutomeru tekmo začeli z vodstvom 3:0, v 10. minuti pa sta bili ekipi poravnani (4:4). Deset minut pozneje so domači povedli z dvema goloma, v 24. minuti s tremi, tolikšna je bila razlika ob polčasu.

Na začetku drugega polčasa so domači prednost povišali še za en gol, razliko treh ali štirih golov so držali do 44. minute. V 49. minuti je Domen Tajnik izid poravnal na 18:18. Hitro je z dvema goloma odgovoril Jure Kocbek, v napeti končnici pa so vinarji znali obdržati prednost dveh golov. Prvi strelec tekme je bil Ibrahim Haseljić z osmimi goli iz osmih poskusov.

Derbi drugega kroga bo v četrtek ob 20.15, ko bodo Mariborčani gostili Koper. Prenos bo na TV Slovenija in na MMC-ju.