Andrea Lekić je bila tudi na Madžarskem ob Ljudmili Bodnjevi najučinkovitejša igralka Krima. Foto: MMC RTV SLO
Nekdanja krimovka Katalin Palinger je odlično branila vrata Györija. Foto: EPA
Diana Golubić
Diana Golubić (levo) je prejela grob udarec v spodnji predel trebuha, Bolgara pa nič. Foto: MMC RTV SLO
Neukampova izločila Olimpijo

Krimovke bi si na vročem gostovanju zaslužile vsaj točko. Pol minute pred koncem je imela Diana Golubić v hitrem protinapadu priložnost za izenačenje. Hrvatica je ustrelila z desne strani, a je Katalin Palinger ubranila poskus. Ob strelu je očiten prekršek za sedemmetrovko (udarec v trebuh) napravila robustna Zsuzsanna Tomori, vendar se bolgarska sodnika nista odločila za najstrožjo kazen.

Krim vstal od mrtvih, a 'čudež' ni bil usojen
Ljubljančanke so na Madžarskem pokazale dva različna obraza. V 1. polčasu so jih namreč domačinke nadigrale, saj so vodile že s 14:6. Po prihodu iz slačilnic pa se je razmerje na igrišču obrnilo na glavo. Varovanke Marte Bon so vztrajno nižale zaostanek in v 52. minuti prek Ljudmile Bodnjeve izenačile na 31. Sledila je 'gol za gol' igra, v kateri so na koncu - tudi ob pomoči Bolgarov, ki sta dvakrat sumljivo izključila gostje - daljši konec potegnile madžarske prvakinje. Zadnja dva gola za domače je s sedemmetrovke dosegla Anita Görbicz.

V zadnjem krogu bo Krim 22. marca gostoval v Podgorici.

Bon: V prihodnosti bomo več zmagovale
"Madžarke so bolje začele, to pač ni presenetljivo, saj so izjemno kakovostne. Morda me preveč pričakujemo same od sebe in drugi od nas. Na začetku naša obramba 6-0, ki že vso sezono ni optimalna, saj pač trenutno nimamo ustreznih igralk za takšen način obrambe, ni zdržala. Domačinke so jo z dobro kombinatoriko brez večjih težav izigravale. Bistveno bolje se je obnesla bolj tvegana obramba, kar se nam je izplačalo tudi že na prejšnjih tekmah. Sem zelo zadovoljna z drugim delom, ko nam je uspelo vsiliti naš ritem igre. S takšnimi predstavami bomo v prihodnje več zmagovale," je po tekmi dejala Bonova.

Od Evrope se poslavlja tudi Olimpija
Potem ko so rokometašice Olimpije za gol dobile sobotno prvo četrtfinalno tekmo v pokalu Challenge proti nemški ekipi ProVital Blomberg Lippe (30:29), je dan pozneje sledila hladna prha. Nemke so namreč slavile kar s 34:24 in sanj o polfinalu je bilo konec.