Rokometašice Zagorja so naredile velik korak proti osvojitvi naslova. Foto: Ervin Čurlič
Veliko veselje po tekmi z navijači. Foto: Ervin Čurlič
Andrea Perić
Vratarka Zagorja Andrea Perić je v drugem polčasu spravljala v obup igralke Mlinotesta. Foto: Ervin Čurlič
Velika zmaga Zagorjank v Ajdovščini

Zagorjanke so po prvem polčasu sicer zaostajale s 14:12, a jim je v nadaljevanju uspel preobrat in velika zmaga nad zadnjo verjetno oviro v letošnjem prvenstvu.

S tem so možnosti krimovk, ki so sicer brez večjih težav odpravile DP-Logik Branik (22:34), za osvojitev naslova državnih prvakinj vse manjše ...

Preobrat Zagorjank v drugem delu
Ajdovke so v prvem polčasu gostjam iz Zasavja nudile dober odpor. Ob podpori domačih navijačev - in navijačev Krima - so igrale dobro v obrambi in učinkovito v napadu.
Na začetku drugega polčasa so povedle za tri gole (15:12), nato pa so Zagorjanke z delnim izidom 4:1 uspele izid poravnati (16:16). Sledile so minute gostujoče ekipe, ki so sedem minut pred koncem vodile že s +6 (17:23), zmaga od tedaj nikoli ni bila več pod vprašajem. Za zasavsko ekipo sta največ golov - obe po sedem - prispevali Aneta Benko in Tjaša Stanko, pri gostiteljicah pa sta po pet zadetkov dosegli Meta Pipan in Teja Ferfolja.