Velenjčani, ki so slabo začeli sezono, so zdaj zmagali četrtič v petih tekmah, a če je bilo sredi prvega polčasa videti, da bodo dosegli lahko zmago, potem ko so vodili že za osem zadetkov, so se na koncu za zmago morali precej potruditi. Trebanjci so na drugi strani doživeli drugi poraz na devetih tekmah, a ostajajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice.

Trebnje vse do zadnje minute pretilo v Velenju

Gorenje je tekmo začelo udarno in v sedmi minuti vodilo za štiri zadetke (6:2), v 24. minuti pa je povedlo za osem. Z delnim izidom 5:1 so gostje do odmora razliko prepolovili. V 40. minuti so Trebanjci izkoristili tretjo priložnost za znižanje izida na minus dva, za 20:22 je zadel Adam Seferović. Tri minute pozneje so se gostje približali na gol zaostanka, v 48. minuti pa so z igralcem več na igrišču izenačili na 23:23.

Priložnost za preobrat so gostje zapravili, ko sta bila v razmiku minute izključena dva njihova igralca. V nadaljevanju je Velenje vodilo že za pet, Trimo se je v 57. minuti sicer približal na dva gola, potem pa so gostje znova ostali z igralcem manj, Vlado Matanović pa je pozneje ob novem prekršku Trebanjcev izkoristil še strel s sedmih metrov in končal dvome o zmagovalcu.