V prvem polčasu so krimovke ves čas vodile, imele so tudi štiri gole prednosti, a so jih gostje do polčasa ujele, izid je bil poravnan (11:11). V drugem polčasu pa je bila zgodba obratna, Danke so povedle, vodstvo so višale (11.15), ob koncu tekme pa jim jih je krimovkam uspelo ujeti (22:22) in tudi prehiteti (24:23). Foto: www.alesfevzer.com

Lahko bi rekli, da se točkam ne gleda v zobe. A sta ostali doma, kar smo si želeli. Toda vseeno moramo popraviti našo igro, igrati bolj suvereno z manj napakami in bo vsem lažje - nam, vodstvu in navijačem.

Tjaša Stanko, igralka Krima Mercatorja
Tjaša Stanko
Pri domačih sta bili najuspešnejši Tjaša Stanko in Elizabeth Omoregie s po šestimi zadetki. Foto: www.alesfevzer.com
Krimovke glavni del Lige prvakinj odprle z zmago

Slovenske predstavnice v elitnem klubskem tekmovanju so glavni del začele z želeno zmago. Po dveh porazih proti isti ekipi v lanski sezoni so se tokrat krimovke vsaj delno oddolžile Midtjyllandu, zmago pa dosegle predvsem z dobro obrambo. Pri domačih sta bili najuspešnejši Tjaša Stanko in Elizabeth Omoregie s po šestimi zadetki, pri gostih pa Veronica Kristiansen z osmimi.

Odličen uvod krimovk
Ljubljančanke so tekmo dobro začele. V obrambi so dobro ustavljale gostje iz Danske, v napadu pa bile dovolj konkretne, da so ne le držale korak s tekmicami, temveč so imele pobudo. V 11. minuti so gostiteljice prvič povedle za dva gola po zaslugi Ines Amon, štiri minute pozneje je Omoregie s strelom v prazno mrežo čez celotno igrišče slovenske prvakinje popeljala do vodstva 7:4, ista igralka pa je nato s skoraj identičnim strelom zadela še za 9:5 v 19. minuti.

Nato pa se je predvsem pri napadalni igri gostiteljic ustavilo. Najboljša igralka danske ekipe, Norvežanka Kristiansen, je dvema zadetkoma z uvoda tekme dodala tri zapored, Tonje Loeseth pa je v 25. minuti poskrbela za novo izenačenje (9:9). Ekipi sta bili poravnani tudi ob odhodu na glavni odmor (11:11).

Črne minute Krima
Krimove črne minute so se nadaljevale še v uvodu drugega polčasa. Štirje zaporedni zadetki, med katerimi sta bila dva Anne Mette Pedersen, so pomenili ne le prvo Midtjyllandovo vodstvo na tekmi, ampak vodstvo s 15:11. Bregar se je odzval z minuto odmora, ki se je obrestovala. Do 40. minute so njegove varovanke spet bolje zaigrale v napadu in izničile zaostanek. Aneta Benko je prav v 40. minuti zadela za 16:16.

Tudi zadnjih 20 minut je bilo precej izenačenih. Toda malce bolje so se znašle domačinke, ki so v 57. minuti prvič povedle v drugem polčasu, kot se je izkazalo, je takrat Olga Perederij zadela tudi za končnih 24:23.

Pomembna obramba Padžićeve
Obe ekipi sta nato imeli še nekaj priložnosti za spremembo izida, eno ključnih obramb pa je prispevala razigrana Amra Padžić približno 45 sekund pred koncem tekme. Omoregiejeva je sicer Dankam nato z zgrešenim strelom pustila nov napad, ki pa so ga gostje na srečo dvakratnih evropskih prvakinj zapravile s slabo podajo.

Krimovke naslednja tekma v Ligi prvakinj čaka v soboto, ko bodo gostovale pri Rostovu Donu.