Tamara Mavsar je bila z devetimi goli prva strelka tekme. Foto: Aleš Fevžer
Tone Tiselj
Tone Tiselj in njegova pomočnica Branka Mijatović sta lahko zadovoljna z zmago, manj pa z igro. Foto: Aleš Fevžer
Krimovke Ligo prvakinj začele z zmago

Krimovke, ki z igro (pričakovano) niso blestele, so se morale za zmago pošteno potruditi, saj so Švedinje po zaostanku z 12:14 drugi polčas odprle z delnim izidom 4:0 za 16:14.

Izid nazadnje izenačen pri 18:18
Najboljša strelka tekme Tamara Mavsar (devet golov) je z dvema zaporednima zadetkoma preobrnila izid in poskrbela za novo vodstvo - 18:17. Gostje so še izenačile, nato pa se je tehtnica nagnila na stran domačih, ki so kljub kar nekaj napakam tekmo mirno pripeljale do konca.

Tiselj: Veliko še imamo za postoriti
"Punce so dolgo trenirale, bile so že neučakane. Tekma z mojega zornega kota ni bila na visoki ravni, drugače pa imamo dovolj igralskega kadra, imamo širino, kar je tudi nekako pripomoglo k naši zmagi, čeprav smo res slabo odprli drugi polčas. Zmaga je na koncu kar visoka, toda tisto, kar je nujno, če hočeš biti najboljši, torej obramba in vračanje v obrambo, sta bila na precej nizki ravni. Veliko še imamo za postoriti," je po tekmi dejal trener Krima Tone Tiselj.

13. oktobra v gosteh z Leipzigom
V drugi tekmi skupine C je Leipzig premagal Metz s 23:22. Krimovke bodo naslednjo tekmo odigrale v nedeljo, 13. oktobra, proti Leipzigu v gosteh.