Anže Kopitar je v rednem delu Lige NHL odigral tisoč in eno tekmo. Foto: Reuters

Najboljši slovenski hokejist je v noči na torek odigral tisočo tekmo rednega dela Lige NHL, zato smo njegovo kariero strnili v zbirni članek. Ob tem pa smo dobili nekaj vaših vprašanj. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj.

Vabljeni k sodelovanju
Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ Naročite se na podkast SOS-odmev!

1.338. Proti kateri ekipi je Anže Kopitar statistično najbolj učinkovit?
Mihael Fartek

Anže Kopitar je statistično najbolj učinkovit proti St. Louisu, na 45 tekmah je proti Bluesu dosegel 48 točk oziroma 1,07 na tekmo. V spodnji tabeli so vsi klubi, proti katerim je v povprečju dosegel točko na tekmo.

KlubTekmeGoliPodajeTočkeNa tekmo
St. Louis451533481,07
Detroit371524391,05
Atlanta/Winnipeg22815231,05
Phoenix/Arizona712053731,03
Colorado441728451,02
NY Rangers19910191,00
Buffalo17710171,00

Sledi še nekaj statističnih zanimivosti iz Kopitarjeve kariere.

StatistikaKlubŠtevilo
Največ odigranih tekemSan Jose in Phoenix/Arizona71
Najmanj odigranih tekemVegas8
Največ zadetkovAnaheim24
Najmanj zadetkovPhiladelphia1
Največ podajPhoenix/Arizona53
Najmanj podajVegas4
Anže Kopitar je bil leta 2016 kapetan Evrope na svetovnem pokalu. Foto: Reuters

1.339. Kateri je njegov najuspešnejši mesec?
Mihael Fartek

To je bil oktober 2010, ko je na 14 tekmah dosegel 21 točk (1,5 na tekmo), kar je največ tako po številu točk kot po številu točk na tekmo.

Tisti oktober je bil tudi edini mesec, v katerem je dosegel deset golov. Drugo najvišje število golov v enem mesecu je osem, kar mu je uspelo trikrat (februar 2008, februar in marec 2018).

1.340. Kakšen pa je njegov izkupiček, če kariero razdelimo po 100 tekem? Zdi se, da je vas čas blizu istega povprečja.
Mihael Fartek

Res je, njegov izkupiček je zelo uravnotežen, saj je v svoji najmanj produktivni stotici zbral 76 točk, v najbolj produktivni pa 96. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

TekmeGoliPodajeTočke
1-100325890
101-200325385
201-300455196
301-400336497
401-500296190
501-600275683
601-700255176
701-800246387
801-900336396
901-1.000315586
Skupaj311575886