Anže Kopitar je med legendami Lige NHL. Foto: Twitter/LA Kings
Anže Kopitar je med legendami Lige NHL. Foto: Twitter/LA Kings

Kralji so na gostovanju premagali Arizono s 4:2, Anže Kopitar pa je v zadnji minuti prispeval podajo za zadnji gol. Podaja, ki je njegov števec točk v Ligi NHL obrnila na okroglih tisoč!

Kopitar ujel magično tisočo točko in vstopil v klub legend

Po mejniku poln hvaležnosti
Kapetan dvakratnih prvakov je bil po mejniku čustven, v prvem pogovoru z novinarji pa je bil poln zahval vsem, ki so mu pomagali na dolgi in uspešni poti: "Hvaležen sem celi družini, staršem, starim staršem, ženi Ines, otrokoma, ki mi dajeta energijo, bratu. Hvaležen sem vsem trenerjem, od prvega pa do Todda McLellana, hvaležen sem Davu Taylorju, ki me je izbral na naboru in mi dal to priložnost."

Tisoč točk ni isto kot tisoč tekem
Zdaj je postal šele četrti Kralj s tisoč točkami (več o tem spodaj): "To so res neverjetni podatki, potreboval bom kar nekaj časa, da bom to vse dojel. Ta dosežek je vendarle malce drugačen kot tisoč odigranih tekem, saj se ta številka ves čas bliža in veš, kdaj jo boš dosegel. Pri točkah je malce drugače, ne veš, kdaj te čaka, pride kar naenkrat in te zadene. Moje srce še vedno hitro bije."

Anže Kopitar v klubu 1.000: hokejist, prvak in ambasador

Imel je sanje in jih uresničil!
Je ob prihodu v Los Angeles vedel, da bo kdaj prišel do te številke? "To je bilo težko pričakovati. A ko si majhen fant, imaš seveda sanje. Moje so bile, da se prebijem v Ligo NHL, osvojim Stanleyjev pokal ter imam dolgo in uspešno kariero. Morda je bilo to na začetku malce naivno, a 15 let pozneje sem res na tem mestu. To je razburljivo, vseeno pa ostajam ponižen in se najprej res spomnim na zahvale. Joj, prej sem se pozabil zahvaliti soigralcem, kar najbrž ni bilo najlepše. A res sem jim hvaležen, da igramo skupaj," je kar vrelo iz junaka dneva.

Ob še svežem dosežku Anžeta Kopitarja na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaša hokejska vprašanja. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1739. Koliko hokejistov je od sezone 2006/2007 v Ligi NHL zbralo več točk kot Anže Kopitar?
Marko Sedmak

Le štirje hokejisti so v tem času zbrali več točk kot najboljši slovenski hokejist. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

HokejistGoliPodajeTočke
Sidney Crosby4467751221
Aleks Ovečkin6785361214
Jevgenij Malkin4246791103
Patrick Kane4046821086
Anže Kopitar3466541000
Joe Thornton236745981
Nicklas Backström258722980
Ryan Getzlaf265678943
Eric Staal385517902
Phil Kessel389510899

1740. Kopitar je vedno slovel kot hokejist, ki je bil zelo malo poškodovan. Kako visoko je na lestvici odigranih tekem v istem času?
Marko Sedmak

Tako je, Kopitar je na tej lestvici celo tretji.

HokejistŠtevilo odigranih tekem
Patrick Marleau1136
Eric Staal1127
Anže Kopitar1124
Ryan Suter1123
Dustin Brown1122
Phil Kessel1120
Aleks Ovečkin1115
Duncan Keith1110
Joe Thornton1086
Marc Edouard Vlasic1083
Joe Pavelski1083

Opomba: To je število odigranih tekem v rednem delu Lige NHL od sezone 2006/2007 naprej.

1741. Kateri klub v Ligi NHL ima največ hokejistov, ki so za ta klub dosegli vsaj tisoč točk?
Marko Sedmak

Los Angeles je s Kopitarjem postal četrta ekipa, ki ima štiri take hokejiste.

ChicagoDetroitLos AngelesPittsburgh
1467: Mikita1809: Howe1307: Dionne1723: Lemieux
1153: Hull1755: Yzerman1154: Robitaille1323: Crosby
1096: Savard1281: Delvecchio1069: Taylor1103: Malkin
1086: Kane1142: Lidstrom1000: Kopitar1079: Jagr