Peter Prevc je na ekipnih tekmah zbral 9 uvrstitev na zmagovalni oder. Foto: EPA

Slovenski športnik leta 2013 je v lanski sezoni najprej na svetovnem prvenstvu osvojil dve medalji in se sploh prvič v članski mednarodni konkurenci prebil na zmagovalni oder, nato je v finalu sezone na letalnici v Planici osvojil drugo in tretje mesto.

V nedeljo je na prvi etapi novoletne turneje osvojil tretje mesto in s tem Sloveniji priboril 15. stopničke na prestižni turneji.

29. 12. 2013Peter Prevc3.Oberstdorf

Prevc je tako postal osmi Slovenec s stopničkami na tem tekmovanju.

Skupaj45615

Prevc je poskrbel šele za druge slovenske stopničke v Oberstdorfu (v okviru novoletne turneje je Rok Benkovič leta 2005 na manjši napravi postal svetovni prvak). Najuspešnejši skakalnici sta v Garmisch-Partenkirchnu in Innsbrucku, kjer so slovenski orli osvojili po dve zmagi.