Na klancih se je Vingegaard večinoma držal kolesa Pogačarja. Foto: EPA

Na portalu Športni SOS v teh dneh odgovarjamo na vaša vprašanja o Dirki po Franciji. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj.

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1970. Pred pričakovanim obračunom Tadej Pogačar − Jonas Vingegaard me zanima njuno razmerje na etapnih dirkah: Kdo je na istih dirkah dosegel boljše skupne uvrstitve?
Marko Podjed

Sorodna novica V Megèvu po fotofinišu slavil Cort, Pogačar za 11 sekund ubranil rumeno majico

Skupaj sta nastopila na sedmih etapnih dirkah (trenutni Tour je osma dirka), z eno izjemo je bil na vseh boljši Tadej Pogačar. Edina izjema je bila lanska Dirka po Baskiji, ki se je končala z velikim slavjem Jubmo Visme: slavil je namreč Primož Roglič, drugi je bil Jonas Vingegaard, tretji pa Pogačar. Na tisti dirki je Danec uspešno izpolnjeval ekipno taktiko in v zadnjih etapah vozil na kolesu mladega Slovenca.

Na Baskiji sta se pomerila tudi leta 2019, kar je sploh edina preostala (skupna) dirka, na kateri Pogačar ni zmagal. Pred tremi leti je namreč dirko končal na šestem mestu, slavil je Španec Ion Izagirre.

Dirka po Franciji 2022???:?

1971. Kakšno pa je na teh dirkah razmerje na posameznih etapah?

Analiziral sem le tiste etape, na katerih je bila ustvarjena časovna razlika. Preostale etape, čeprav je bil nekdo boljši po uvrstitvi (ne pa času), sem ignoriral. Razlika je bila ustvarjena na 37 etapah, veliko večino teh pa je dobil Pogačar. Na eni sami dirki je bilo razmerje etapnih zmag neodločeno, na vseh ostalih pa je bil boljši gorenjski volk. Šlo je za lansko Baskijo, za katero smo že prej omenili, da je bila edina, ki se je (za zdaj) razpletla po željah Vingegaarda.