Westbrook in Dončić blestita pri trojnih dvojčkih. Foto: AP
Westbrook in Dončić blestita pri trojnih dvojčkih. Foto: AP

Russell Westbrook je ta teden postal tudi uradno kralj trojnih dvojčkov, saj je na vrhu te lestvice prehitel Oscarja Robertsona. Ob tej priložnosti na portalu Športni SOS odgovarjamo na vaši košarkarski vprašanji. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1743. Kakšno razmerje zmag in porazov imajo ekipe najuspešnejših košarkarjev pri zbiranju trojnih dvojčkov?
Borut Bric

Trojni dvojček je seksi statistika, a redko postavi piko na i

Ko košarkar v Ligi NBA doseže trojnega dvojčka, njegova ekipa v zaokroženo tri četrt primerih slavi zmago. Analiziral sem uspehe ekip desetih najpridnejših zbiralcev trojnih dvojčkov v tej ligi, zraven pa sem jim dodal še Luko Dončića, ki na tej lestvici zaseda že 11. mesto.

Russell Westbrook, ki je ta teden porušil rekord Oscarja Robertsona, je skoraj enak povprečju, saj njegove ekipe dosegajo 74,7 odstotka zmag. Med elitnimi zbiralci ima najvišji odstotek sicer Wilt Chamberlain, najnižjega pa Dončić. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

Skupaj103678724976,0
KošarkarTDZmagePoraziOdstotek
Wilt Chamberlain7869988,5
Larry Bird5950984,7
James Harden58481082,8
Nikola Jokić56451180,4
Magic Johnson1381083078,3
LeBron James99762376,8
Russell Westbrook1821364674,7
Oscar Robertson1811315072,4
Jason Kidd107763171,0
Fat Lever43271662,8
Luka Dončić35211460,0

Opombe:
- TD: Skupno število trojnih dvojčkov v rednem delu Lige NBA.
- Odstotek: Delež zmag ekipe, ko je posamezen košarkar dosegel trojnega dvojčka.
- Statistika velja na dan, 13. 5. 2021
.

1744. Luka Dončić je na prvih 197 tekmah rednega dela Lige NBA zbral 35 trojnih dvojčkov. Koliko pa jih je na prvih 197 tekmah dosegel Russell Westbrook?
Zoran Kofol

Russell Westbrook je na prvih 197 tekmah dosegel natanko dva trojna dvojčka, po enega v prvi sezoni 2008/2009 in v drugi 2009/2010. V svoji tretji sezoni 2010/2011 je skupaj zbral tri trojne dvojčke, prvega v tem času prav na svoji 198. tekmi.