Olimpija je najuspešnejši klub, ki pa je že tretje leto brez tega naslova. Letos se je poslovila že v četrtfinalu.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

702. Zanimajo me finalne tekme košarkarskega pokala (udeleženci, rezultati, MVP).

Gašper Andrinek

Pet klubov je do zdaj osvojilo slovenski košarkarski pokal. Daleč najuspešnejša je Union Olimpija (19 naslovov), lovoriko pa so osvojili še Krka (3), Hopsi, Zlatorog in Helios (vsi po 1).

Vsi izidi finalov pokala

Opomba: S klikom na glavo tabele lahko dobite lestvice največjega/najmanjšega števila točk zmagovalcev/poražencev v finalih ter največje/najmanjše razlike.

Zadnji finale med Krko in Lastovko je bil tako rekorden po treh vidikih - zmagovalcu za naslov nikoli ni bilo treba doseči tako malo točk, finalist nikoli ni dosegel tako malo točk, kar seveda velja tudi za skupno število doseženih točk v finalu.

703. Katero mesto je največkrat gostilo finale košarkarskega pokala? Je to Ljubljana?

Jernej

Tako je, Ljubljana je bila prizorišče največjega števila finalov pokalnih tekem. To se je zgodilo petkrat (trikrat na Kodeljevem in dvakrat v Tivoliju). Prireditelji so bili še: