Peter Prevc je v Sočiju medaljo osvojil že drugi tekmovalni dan. Foto: Reuters
Slavko Jerič pravi, da še je upanje za medalje

Peter Prevc je bil v Sočiju sploh edini Slovenec v zgodovini zimskih iger, ki je v prvih treh tekmovalnih dneh osvojil medaljo, kar je tema tokratnega Športnega SOS-a. Še vedno ste vabljeni k pošiljanju svojih vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

1.097. Po prvih treh dneh olimpijskih iger je najboljša slovenska uvrstitev sedmo mesto. Kako je bilo na igrah od leta 1992 naprej? Je bilo še kdaj tako slabo?

Peter P.

V dveh primerih do zdaj se slovenski športniki niso uvrstili med najboljših deset, tako letošnje igre v tem primeru niso najslabše. Le enkrat do zdaj pa so v prvih treh dneh tudi osvojili medaljo, bilo je na zadnjih igrah v Sočiju, kjer je bil Peter Prevc drugi na srednji napravi. Podrobnosti so v spodnji tabeli.