Simone Inzaghi je Lazio sicer popeljal v vodstvo, a Chelsea je kasneje vseeno prišel do pomembne zmage.
Kapetan Stuttgarta Hrvat Zvonimir Soldo je z glavo dosegel drugi zadetek za svoje moštvo
Derlei je bil najnevarnejši Portov igralec, zato Marseillevi branilci niso izbirali sredstev, da ga zaustavijo
Karel Poborsky (levo) v boju za žogo z napadalcem Bešiktaša
Ajaxov napadalec Zlatan Ibrahimovic takoj po doseženem zadetku

Milan je imel sicer več žoge v nogah (61 odstotkov), izvajal kar 12 kotov (Belgijci le 2), razmerje v strelih na gol je bilo prepričljivo v korist Italijanov (25:7), a Milančani so v okvir vrat Verlindna poslali le šest žog. V 9. minuti je Filippo Inzaghi sicer dosegel zadetek, ki pa ga je sodnik zaradi nedovoljenega položaja upravičeno razveljavil. Belgijci so presenetili v 33. minuti, ko so povedli prek hitrega protinapada. Ivan Gvazdenović je z diagonalno podajo zaposlil Mendozo, ki je z roba kazenskega prostora premagal nemočnega Dido. Evropski prvaki so najlepšo priložnost za zadetek zapravili pet minut pred koncem prvega polčasa, ko je strel Clarenca Seedorfa cilj zgrešil le za nekaj milimetrov. Club Brugge je prekinil slabo tradicijo, saj je zmagal prvič po sedmih gostujočih tekmah v evropskih pokalih. V drugi tekmi skupine H je Ajax v Amsterdamu z golom Zlatana Ibrahimovica premagal Celta Vigo. Nizozemci vodijo s šestimi točkami, Milan in Brugge imata po štiri, Celta pa dve točki. V tej skupini je torej še vse odprto.

V sredinem derbiju je Chelsea na domačem igrišču z 2:1 premagal Lazio. Gostje so povedli v 38. minuti. Po prvem kotu Lazia je žoga prišla do Dejana Stankovića, ta je z natančno podajo zaposlil Simoneja Inzaghija, ki mu z glavo z dobrega metra ni bilo težko premagati Carla Cudicinija. V zadnjih sekundah prvega polčasa je Frank Lampard s pravo bombo s 25 metrov stresel okvir vrat in iz gledalcev izvabil le globok vzdih. Četa ruskega bogataša Romana Abramoviča je v drugem polčasu preobrnila izid. Lampard je v 57. minuti meril natančneje in izenačil. Končni izid tekme je osem minut kasneje postavil Romun Adrian Mutu, ki je žogo pripeljal do kazenskega prostora, si po dvojni podaji s petih metrov izboril strel in odbitek pospravil v mrežo. Chelsea se je tako izognil drugemu zaporednemu porazu. V zadnjem krogu angleškega prvenstva je namreč izgubil proti Arsenalu. V drugi tekmi skupine G je Sparta iz Prage z 2:1 premagala Bešiktaša.

Domovina nogometa je imela svoj derbi v Glasgowu, kjer so Rangersi gostili Manchester United. To je bil nasploh prvi dvoboj aktualnih škotskih in angleških prvakov v evropskih tekmovanjih. Rdeči vragi so povedli že v peti minuti, ko je Phil Neville preigral dva igralca, si izmenjal dvojno podajo z Ruudom van Nistelrooyem in s strelom po tleh ob levi vratnici premagal Stefana Klosa. Gostje so se zadovoljili s hitrim vodstvom in pobudo prepustili Škotom. Ti so si zaslužili vsaj točko, a nikakor niso znali premagati odličnega Tima Howarda. Američan se je med vratnicama odlično znašel in v vratih Manchestra prinesel večjo zanesljivost kot njegov predhodnik Fabien Barthez. Sir Alex Ferguson je v rojstnem mestu prekinil še dolg niz Rangersov, ki so na domačem štadionu izgubili tekmo Lige prvakov po 24 tekmah.