Kljub doslej najboljši slovenski uvrstitvi v kronometru ostaja malce grenak priokus, saj je Zrimšek v Kanado prišel pripravljen kot še nikoli. Do brona je zmanjkalo le 25 sekund. Zrimšek bi moral bolje odpeljati prvi krog: "Nimam si kaj očitati. Dal sem vse od sebe, osvojil peto mesto, kar je odlična uvrstitev. V ponedeljek na treningu nisem imel dobrega občutka, zato tudi nisem hotel napovedovati tega, kar sem dosegel," je dejal Novomeščan. Prvak je postal Nemec Markus Fothen. Gregor Gazvoda je osvojil 13. mesto. Cilj je bila deseterica, kar mu je lani z 9. mestom uspelo.

Tudi na kronometru mladink je zlato po zaslugi Biance Knöpfle odšlo v Nemčijo. Med 34 tekmovalkami je bila tudi Nina Homovec. V svojem premiernem nastopu na svetovnih prvenstvih je zasedla 20. mesto, kar so v slovenskem taboru ocenili kot zelo dober dosežek.