Še brez poraza je Tampa, ki je tokrat minimalno slavila v Columbusu. Carolina je presenetljivo ugnala Boston (prva zmaga), Buffalo pa Los Angeles.

Tekme 23. oktobra:
ATLANTA - NASHVILLE 4:2
Po petih minutah in pol so gostje vodili z 2:0, a so se domači predvsem po zaslugi Kovalčuka, ki je s hat-trickom letos zadel že devetič, na koncu veselili nove zmage.

BOSTON - CAROLINA 0:2
Carolina je zmagala prvič po 16 tekmah. Nazadnje je 12. marca slavila v Buffalu. Weekes je za 14. shutout v karieri obranil 18 strelov.

OTTAWA - WASHINGTON 5:1
Bonk, Hossa, Smolinski, Alfredsson, Chara; Bondra.

COLUMBUS - TAMPA BAY 0:1

Tampa je edino moštvo v ligi, ki še ni okusilo poraza. Razmerje v strelih: 20:28. Sedmi shutout Grahama v karieri.

MONTREAL - NY ISLANDERS 3:0
Theodore je zbral 34 obramb ter drugič letos in 19-ič v karieri ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

COLORADO - EDMONTON 6:1

Sedmi hat-trick Forsberga in štiri podaje Tanguaya so bili več kot dovolj za slavje Plaza.

PHOENIX - TORONTO 4:5
Odločilni trenutki tekme so se odvijali v drugi tretjini, ko je Toronto v slabih dveh minutah in pol zadel trikrat.

LOS ANGELES - BUFFALO 1:5
Armstrong; Pyatt 2, Šatan, Taylor, Brown.

SAN JOSE - CHICAGO 3:3
Po vodstvu z 2:0 in zaostanku z 2:3 je Morske pse rešil Preissing.