Prulčani so pokazali premalo, da bi ugnali Partizana.
Dragan Škrbić (Barcelona) je na vročem gostovanju v Skopju slavil zanesljivo zmago.

Ljubljančani so tako izpustili lepo priložnost, da bi že dva kroga pred koncem potrdili uvrstitev v osmino finala. V drugi tekmi te skupine je danski Kolding premagal Aski Ankaro s 37:27.

Rokometaši Partizana so kmalu pokazali, da v Ljubljano niso prišli po poraz, pač pa po dve točki. V 10. minuti so prvič povedli z dvema goloma prednosti (5:3). Prulčani so vrnili z delnim izidom 3:0 za vodstvo s 6:5. A domači so nadaljevali precej slabše kot pred tednom dni proti Koldingu, kar so gostje izkoristili in v 19. minuti povedli z 12:9. Ljubljančanom v napadu ni in ni šlo, povrhu vsega so zapravili še tri sedemmetrovke. Trener Bojan Čotar je reagiral z minuto odmora, ki pa ni spremenila poteka igre. Beograjčani so v 27. minuti vodili s 15:12, v 29. minuti pa največ do takrat - 17:13. Boljše čase v nadaljevanju je z zadetkom v zadnji sekundi polčasa napovedal Vedran Zrnič, ki je znižal izid na 15:17.

Prulčani so drugi polčas začeli obetavno in v 35. minuti izenačili na 18:18, v 39. minuti pa so prvič po vodstvu z 9:8 znova povedli - tokrat 20:19. Poleg boljše igre v napadu se je razigral tudi vratar Dušan Podpečan, ki je zamenjal v prvem polčasu nerazpoloženega Aleša Franetiča. Ko je bilo pričakovati, da se bodo domači odlepili, se je zgodilo ravno nasprotno: Beograjčani so v 50. minuti znova povedli s 26:24. Ljubljančani so se vrnili v 54. minuti, ko so ob prednosti dveh igralcev več povedli z 28:27. Vladimir Matovič je minuto kasneje po odlični obrambi Podpečana povišal na 29:27 in videti je bilo, da se je tehtnica dokončno prevesila na stran domačih. A tudi ta prednost ni bila dovolj. Vujadinović je najprej minuto pred koncem izenačil na 29:29, a je grški sodnik upravičeno razveljavil zadetek, saj je Partizanov igralec napravil prestop. "Radodarni" Prulčani pa so pol minute pred koncem znova zapravili napad in Beograjčanom ponudili še eno priložnost za izenačenje, ki so jo slednji izkoristili z zadetkom Vladice Stojanovića prav v zadnji sekundi tekme.

Strelci za Prule: Zrnič 10 (1), Backovič 7 (1), Hribar 5, Kastelic 3, Matovič 2, Cvijič in Ficko po 1.
Strelci za Partizana: Tomić 8 (2), Vujadinović 6, Mandič 5 (2), Sudžum in Skoko po 3, Stanković, Stojanović, Djordjević in Žujović po 1.

Ognjen Backovič, igralec Prul 67: "Naredili smo preveč začetniških napak, s prikazano predstavo pa nam je Partizan zasluženo odščipnil točko. Naši najslabši evropski predstavi je botrovala utrujenost, morda tudi dejstvo, da je manjkal poškodovani Nenad Štrbac."

Vladimir Mandić, igralec Partizana: "V Ljubljano smo prišli neobremenjeni, čeprav smo se potihem nadejali presenečenja. Na parketu smo dali vse od sebe, glede na dogodke na igrišču pa smo si morda zaslužili tudi kaj več kot neodločen izid."

ZAPOROŽJE - CIUDAD REAL 25:30
Lemgo 7 in Ciudad Real 7, Zaporožje 2, Papillon brez točke.

Skupina B:
HAUKAR HAFNARFJÖRDUR (ISL) - MAGDEBURG 34:37
VARDAR - BARCELONA 27:35
Magdeburg 8, Barcelona 6, Hafnarfjördur 2, Vardar brez točke.

Skupina D:
MONTPELLIER - ALPLA HARD (AVT) 29:24
ADEMAR - ČEHOVSKI MEDVEDI 32:29
Ademar Leon in Montpellier po 6, Čehovski Medvedi 4, Alpla Hard brez točke.

Skupina E:
SZEGED - SANDEFJORD 30:26
ZAGREB - VERIAS 32:21

Szeged 6, Filippos Verias in Zagreb po 4, Sandefjord 2 točki.

Skupina G:
KIELCE (POL) - FOTEX 30:41
BOSNA - SKJERN 27:18
Fotex 8, Skjern in Vive Kielce po 3, Bosna 2 točki.

Skupina H:
BANIK KARVINA - CHAMBERY 28:36
PFADI WINTERTHUR - METKOVIĆ 38:25

Chambery 8, Winterthur 5, Banik Karvina 2, Metković 1 točka.

PPZ: Velenjčani potrdili napredovanje
Rokometaši Gorenja iz Velenja so po zmagi na prvi tekmi z 32:21 tudi na povratni tekmi 3. kroga Pokala pokalnih zmagovalcev premagali makedonski Pelister, tokrat s 34:22 (17:6), s čimer so potrdili napredovanje v nadaljnje tekmovanje. Najboljši strelec pri Velenjčanih je bil Vid Kavtičnik, ki je zadel sedemkrat.

Makedonci so sicer pred dvobojem obljubljali, da se bodo z dobro igro na časten način poslovili od Evrope, toda ni bilo tako. Velenjčani so jih znova nadigrali v vseh prvinah: v prvem polčasu so gostom dovolili, da dosežejo le šest golov, ob enajstih golih prednosti ob polčasu pa je domači trener Ivan Vajdl v nadaljevanju dal priložnost za igro tudi mlajšim igralcem.

POKAL EHF: V slovenskem dvoboju boljši Prevent
V slovenskem dvoboju v 3. krogu Pokala EHF med Rudarjem in Preventom so se napredovanja veselili Korošci. Prevent je prvo tekmo dobil s 33:17, povratno v Trbovlju pa minimalno izgubil s 27:26 (13:17). Na povratni tekmi je za Prevent največ zadetkov dosegel Nenad Maksić (6), medtem ko je za domače Dragan Gajič prispeval 12 golov.