Na koncu je Olimpija Pau premagala z 89:91. Najboljši strelci pri Ljubljančanih so bili Rahimić s 17, Štelmahers s 16 in Petrov s 13 točkami. Krka z novim trenerjem Skansijem se je odlično upirala favoriziranemu Maccabiju in imela v zadnji minuti pri izenačenem izidu napad.

Uvod v košarkarskem mestu Pau je bil na obeh straneh nervozen, saj sta moštvi svoja začetna napada zapravila. Pri 8:4 je moral Filipovski že vzeti prvo minuto odmora, ki je pomagala, saj je Olimpija povedla z 11:10, v drugi četrtini pa pobegnila na plus deset (37:27). Delni izid 7:0 je Francozom ob polčasu prinesel le štiri točke zaostanka.

V prvih 20 minutah je v zelenem dresu s 15 točkami (met 7-10) blestel predvsem Rahimić, ki se doslej ni izkazal kot posebna okrepitev. Spodbudna je bil tudi izenačena zračna bitka z visoki gostujočimi centri.

V tretji četrtini se je vsa igra kar naenkrat sesula. S trojko Foiresta je Orthez po dolgem času spet povedel (46:45) in prednost po zaslugi uspešnih protinapadov in nato še trojk povečal na 11 točk. Olimpiji se je predvsem poznala kratka klop, poleg tega pa so jo začele pestiti težave z osebnimi napakami.

Predaje pa kljub temu ni bilo. Počasi, a zanesljivo se je Olimpija bližala. Prebudil se je Štelmahers, ki je v zadnji četrtini dosegel 10 točk in prav zadnjima zadetima prostima metoma izsilil podaljšek, v katerem je imel Filipovski pravzaprav na voljo le 5 igralcev, saj so morali zaradi pete osebne napake na klop Anagonye, Rahimić in Boisa.

Dodatnih pet minut je bilo prav tako zelo razburljivih, junak pa je postal prej nevidni Baždarić. Dosegel je štiri točke in slabo minuto pred koncem izsilil osebno napako. Čeprav sta Pavič in Tucker, ki je moral že na svoji krstni evroligaški tekmi prevzeti veliko odgovornost, v zadnji minuti zadela le po enega od dveh prostih metov, je bilo to dovolj za zmago, saj gostitelji zadnjega napada niso izkoristili.