Gregor Hafnar

Pivovarji iz Laškega so na tekmi proti aktualnim prvakom zaostajali večji del prvega polčasa, ki so ga izgubili s petimi točkami razlike. V drugih 20 minutah pa so varovanci Aleša Pipana z nekaj hitrimi protinapadi prednost obrnili v svojo korist. Zadrčani so izenačili na 81:81 vsega 2,4 sekunde pred koncem zadnje četrtine in vse je kazalo na podaljšek. Pipan je (kar se je kasneje izkazalo odločilno) vzel minuto odmora, po kateri pa smo videli eno največjih neumnosti v zadnjih letih. Pestić je še na svoji sredini več kot očitno s prekrškom ustavil Joksimoviča, ki je iz obupa metal za tri točke. Joksimovič je imel zaradi nešportnega prekrška na voljo kar pet prostih metov in obe točki sta zasluženo ostali v Sloveniji.

Geoplin Slovan je v Zagrebu Ciboni nudil dober odpor v prvem polčasu, ki ga je izgubil le za točko, v drugi polovici tekme pa so gostitelji zaigrali bolj motivirano in niso imeli težav z ljubljansko-mariborskim moštvom.

PIVOVARNA LAŠKO - ZADAR 85:81 (21:19, 21:28, 23:14, 20:20)
Jokič 22, Dojčin 21, Dončič 20, Joksimovič 10; Longin 18., Meeks 17, Vladović 13.

CIBONA - GEOPLIN SLOVAN 95:65 (25:22, 15:17, 22:15, 33:11)
Golemac 17, Penn in Sesar po 16, Grasić 10; Zupan 14, Drobnjak 12, Petrovič 11.

LOVĆEN - ZAGREB 87:93 (11:29, 27:16, 24:24, 25:24)
Stevović 27, Raičević 19; Miljković 28, Garma 18, Tomas 17.