Gilbert Arenas (Washington) je sredi prve četrtine izgubil športni copat, a uspešno ujel tako žogo kot športni čevelj.

Od slovenske trojice je nastopil le Rašo Nesterovič, ki je za prvake iz San Antonia v Washingtonu dosegel štiri točke. Indiana je zmagala v New Yorku, Primož Brezec pa ni dobil priložnosti za igro.

CLEVELAND - PHILADELPHIA 91:88 (po podaljšku)
Ilgauskas 28, 8 skokov in 7 podaj, James 22 in 8 podaj; Jackson (15 skokov) in Iverson po 19. LeBron James je izsilil podaljšek, nekaj sekund pred koncem le-tega pa pri 90:88 blokiral met Korverju. Cavaliersi so premagali Philadelphio prvič po aprilu 1999.

ATLANTA - NEW JERSEY 85:100
Terry 24; Martin 23 in 14 skokov, Kidd 21. Mrežice so prvič v sezoni dosegle vsaj 100 točk.

NEW YORK - INDIANA 94:95
Houston in Van Horn po 16; Miller 31, Artest 21, Brezec ni stopil na parket. Knicksi so izničili zaostanek 15 točk, a vseeno izgubili.

WASHINGTON - SAN ANTONIO 71:95
Arenas 14; Rose 23 (s klopi), Duncan 17 in 13 skokov, Nesterovič 4 (met 2-7) in 5 skokov v 24 minutah. Tim Duncan je v prvi četrtini izgubil kar štiri žoge (skupaj sedem), a se nato le "našel". Wizardsi so zadnjič dosegli tako malo točk decembra 2002.

NEW ORLEANS - PORTLAND 101:79
Davis 23, Armstrong 20; Wells in Wallace po 19. Domači so v drugem polčasu naredili delni izid 20:4.

MEMPHIS - DALLAS 108:101 (po podaljšku)
Miller 22, Williams 20, Gasol 17 in 16 skokov; Nowitzki (11 skokov) in Finley po 19. Grizliji so premagali Dallas prvič po novembru 2000 in prvič v zgodovini kluba presegli mejo 50 odstotkov zmag.

CHICAGO - SEATTLE 90:98
Rose 19; Lewis 27, Murray 26. Niti prvi obisk Jordana po upokojitvi Bullsom ni preprečil petega zaporednega poraza.

PHOENIX - DETROIT 91:100
Marion in Marbury po 19; Hamilton 27, Billups 24, Wallace 13 in 16 skokov. Pistonsi so prekinili serijo treh porazov.

LA CLIPPERS - ORLANDO 95:92
Richardson 31, Maggette 17; Howard 22 s klopi. Magici so po zmagi na prvi letošnji tekmi izgubili ostalih 9 tekem.

MILWAUKEE - UTAH 100:95
Redd 25, Thomas 17; Arroyo 21. Bucksi so v zadnji četrtini pobegnili z delnim izidom 13:0.