Aktualni prvaki lige Zadrčani, ki letos nastopajo le s tremi igralci iz prejšnje sezone, so bili v Ljubljani dolgo časa v igri za zmago, ključni trenutek tekme pa je bila 28. minuta, ko je moral igrišče zaradi poškodbe gležnja zapustiti Kovačić. Nekdanji igralec Olimpije je bil dotedaj nerešljiva uganka za ljubljanske centre in je z 21 točkami praktično sam ohranjal ravnotežje. Gleženj si je poškodoval pri izidu 59:57 in od tu dalje Zadar ni več prišel blizu. Zmaji so pobegnili na 68:62, šest minut pred koncem so vodili z 80:74, vse dvome o zmagovalcu pa je v 39. minuti odpravil Stelmahers s trojko za 86:79. Pri Olimpiji je bil najučinkovitejši strelec Maravič s 24 točkami, Baždarić pa jih je prispeval 21.

V Novem mestu je pri poražencih Antonijevič zbral 19 točk, Rickert je dosegel eno manj, Bader pa 15. Vse tri je presegel Rakočević s 25. Crvena zvezda, ki ostaja neporažena, je igro vzela v svoje vajeti že v uvodnih minutah, ko so si Beograjčani priigrali vodstvo s 7:0, odločilno prednost pa naredila na začetku tretje četrtine, ko je ta narasla na 10 točk. Novomeščani se gostom ob slabi igri običajnih nosilcev igre (Gardner, Duščak, Bečirovič) in katastrofalnem metu izza črte (2-19) v nadaljevanju praktično niso uspeli nevarno približati. Močno je šepala tudi igra Krke v obrambi, saj so Beograjčani s 100 točkami za kar 15 točk presegli letošnji povprečni izkupiček v napadu.
Laščani še naprej presenečajo z dobrimi predstavami. Tokrat so se morali za zmago potruditi, saj so gostje minuto pred koncem zaostajali le za točko (73:72).