Petkov večer je zaznamoval tudi prvi poraz Lakersov, ki so izgubili v New Orleansu. Jezerniki so bili očitno še utrujeni od prejšnjega večera, ko so San Antonio premagali po dveh podaljških. Primož Brezec za Indiano, ki je minimalno ugnala Cleveland, ni igral niti minute.

Izidi tekem 7. novembra:
BOSTON - NEW JERSEY 87:94
Pierce 27; Kidd in Collins po 19. Trener Mrežic Byron Scott je v štirih letih vodenja Netsov dosegel 130 zmag, s čimer je postal najuspešnejši trener v zgodovini kluba po številu zmag.
INDIANA - CLEVELAND 91:90
Artest 21(vključno z odločilno trojko), Miller 15; James 23. Prvi izbor drafta LeBron James je v zadnjih sekundah zgrešil met za zmago. Primož Brezec ni igral.
NEW ORLEANS - LA LAKERS 114:95
Davis 23 in 12 podaj, Brown 20; O'Neal 21, Bryant 11. Hornetsi so prizadejali Lakersom, ki so prejšnji večer igrali dva podaljška, prvi poraz v sezoni.
WASHINGTON - TORONTO 86:60
Hughes 16, Lättner 11 skokov; Carter 18. Toronto je v drugi četrtini dosegel le 4 točke, ob polčasu pa le 23.
NEW YORK - SACRAMENTO 114:111
Houston 39, van Horn 20 in 13 skokov; Stojaković 36, Bibby 19. Knicksi so v tretjem poskusu le zmagali v domači dvorani.
DETROIT - MILWAUKEE 105:99
Billups 27, Hamilton 24, Okur 12 in 18 skokov (rekord kariere); Redd 28. Detroit je slavil že četrtič zapored.
ORLANDO - MINNESOTA 71:100
Lue 25; Sprewell 22, Garnett 21 in 17 skokov. Čarovniki so izgubili vseh pet domačih tekem.
CHICAGO - PHILADELPHIA 85:106
Curry 21 in 9 skokov, Crawford 19; Iverson 33 in 11 podaj, Robinson 21 in 11 skokov. Bullsi v zadnjih štirih tekmah še niso zmagali.
DENVER - LA CLIPPERS * 102:104
Anthony 30, Boykins 19; Magette 29 in 10 skokov, Richardson 23.
* - po podaljšku
PHOENIX - MEMPHIS 96:88
Marion 20, Stoudemire 18; Gasol 23. Vsi igralci prve peterke Sonc so dosegli več kot deset točk. Grizliji so za tri točke metali le 4/27.
GOLDEN STATE - UTAH 95:89
Richardson 21, Dunleavy 20; Kirilenko 21 in 10 skokov. Domači so povedli s 34:13, nato pa vodstva niso več izpustili iz rok.
SEATTLE - PORTLAND 100:82
Murray 24; Wallace 25 in 11 skokov. Odločilna je bila tretja četrtina (32:18).