Martina Ertl je po treh letih ponovno zmagala na veleslalomu za svetovni pokal

Mazejeva je bila po prvem teku četrta (+0,97). Zahtevno progo na drugi vožnji je Korošica prav tako odlično odpeljala, vendar pa ji uvrstitve ni uspelo izboljšati. Na drugo mesto se je s tretjega po prvi vožnji prebila Švedinja Anja Pärson. Vodilna po prvi vožnji Španka Maria Jose Rienda Contreras je pristala na tretjem mestu.

"Izhodišče po prvi vožnji sem imela podobno, kot lani, le zaostanek je bil nekaj večji. Vesela sem, da sem prebila led, ker sem bila pred nastopom kar malce živčna. Dokazala sem, da sem se dobro pripravljala in da imam stik z najboljšimi. Vesela sem, da mi je v Söldnu spet uspel tako dober rezultat. Bila sem blizu stopničk. Menila sem že, da bom tretja, toda tudi s četrtim mestom sem zelo zadovoljna," je po odličnem začetku sezone pripovedovala Tina Maze. Z visoko štartno številko 62 je nastopila tudi Mojca Suhadolc. Vrhničanka je po slabem vmesnem času v prvi vožnji odstopila v spodnjem delu proge.

Ertlova je na zmago v veleslalomu za svetovni pokal čakala tri leta, ko je prav tako slavila v Söldnu. Nemka je tako na najvišjo stopničko stopila 14. v karieri. Uspeh kariere je s tretjim mestom dosegla Maria Jose Rienda Contreras. Po prvi vožnji je Španka poskrbela za vzburjenje v španskem taboru, saj bi bila to prva zmaga za Španijo v ženskem smučanju po dvanajstih letih. Po poškodbi se je na strmine vrnila Švicarka Sonja Nef, ki je bila tokrat deseta.

Zgodovinski uspeh za britansko smučanje
V Söldnu se je Britanka Chimene Alcott zapisala v zgodovino britanskega smučanja, saj se ji je kot prvi Britanki uspelo uvrstiti v drugo vožnjo veleslaloma za svetovni pokal. S štartno številko 50. je 21-letna Britanka po prvi vožnji končala na 22. mestu, po drugi pa na 25. Očitno ji ležijo avstrijska prizorišča, saj je pred dvema letoma v kombinaciji osvojila 18. mesto in prve točke za svetovni pokal, v Innsbrucku pa je tri točke dodala še v superveleslalomu.