Nikoloz Basilašvili je znova zablestel v Hamburgu. Foto: Reuters

Basilašvili, ki je 16. igralec na lestvici ATP, je dosegel tretjo turnirsko zmago, poleg dveh naslovov iz Hamburga je lani zmagal še v Pekingu. Vse tri zmage v karieri ima na turnirjih serije 500.

Albert Ramos Vinolas je v finalu oddal le pet iger. Foto: EPA

Gruzijec rešil dve zaključni žogi proti Zverevu
Finale je bil zelo napet. Odločil je brejk v četrti igri odločilnega niza. Basilašvili je v dramatičnem polfinalu po treh urah izločil Alexandra Zvereva s 6:4, 4:6 in 7:6. Nemec je v tretjem nizu serviral za zmago in zapravil dve zaključni žogi v deveti igri.

Rubljov ostaja pri eni turnirski zmagi. Dosegel jo je pred dvema letoma v Umagu, ko je presenetil konkurenco kot srečni poraženec kvalifikacij.

Ramosu turnir v Gstaadu
Albert Ramos Vinolas je v finalu turnirja v Gstaadu ugnal 455. z lestvice ATP Nemca Cedrika Marcela Stebeja s 6:3 in 6:2.

Španec je dosegel drugo turnirsko zmago na turnirjih ATP. Prvič je bil najboljši leta 2016 v Bastadu, v finalih ima še pet porazov. Ramos je leta 2017 igral v finalu mastersa v Monte Carlu, a je moral priznati premoč rojaku Rafaelu Nadalu.

De Minaur blestel v Atlanti
Alex de Minaur je osvojil drugi turnir ATP v karieri. V finalu turnirja v Atlanti na trdi podlagi je bil s 6:3 in 7:6 boljši od Američana Taylorja Fritza. 20-letni Avstralec je januarja letos zmagal v Sydneyju. Finalni obračun je trajal uro in 17 minut. Z izjemnimi servisi celoten teden tekmecem ni dopustil niti ene priložnosti za odvzem servisa. Tak podvig je nazadnje uspel Johnu Isnerju leta 2017 v Newportu.