89. igralka sveta Camila Giorgi je po slabem začetku prišla do četrtfinala. Foto: EPA

Juvanova je bila do tega dvoboja na igrišču osem ur in štiri minute, odigrala je kar enajst nizov. Po treh zmagah v kvalifikacijah je navdušila v uvodnem krogu, ko je premagala lansko finalistko Roland Garrosa Marketo Vondroušovo.

Številne napake Italijanke v uvodnem nizu
Giorgijeva je v prvem nizu povedla z 2:0, nato pa osvojila le še igro. S številnimi neizsiljenimi napakami se je znašla v težkem položaju. Juvanova je s tremi brejki prišla do uvodnega niza. Giorgijeva je niz po 35 minutah končala z dvojno napako.

Juvanova izgubila kar devet iger zapored
V drugem nizu je Juvanova povedla z 2:1 in imela v četrti igri priložnost za odvzem servisa. Giorgijevi je uspelo izenačiti na 2:2 in takrat je dobila silovit zalet. Z rezanim bekhendom ji je nato uspel brejk za 3:2. Tudi gledalci so jo glasno spodbujali in v zadnjih treh igrah drugega niza je Italijanka oddala le še dve točki.

Pred odločilnim nizom je Juvanova poklicala fizioterapevta, saj je čutila bolečine v hrbtu. Giorgijeva je ekspresno dobila uvodne tri igre. Povedla je že s 5:1 in vse je kazalo na gladko zmago. V ključnih trenutkih se ji je zatresla roka, znova je nizala napake in Juvanova je znižala na 5:4. V deseti igri se ji je le uspelo zbrati, pri 30/15 je zadela na črto, Juvanova pa se je pritožila, da je žoga odletela v avt, a je sodnik potrdil 40/15.

Obračun je trajal dve uri. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 92:81 v korist Italijanke.