Caroline Wozniacki je oba finala na slamih izgubila v New Yorku. Foto: Reuters
Caroline Wozniacki
Danka je prišla do uspeha kariere, potem ko je bila tretji dan turnirja že na poti domov proti Hrvatici Jani Fett. Foto: Reuters
Wozniackijeva je v garderobi prejela tudi poljub zaročenca Davida Leeja, ki je končal kariero v Ligi NBA in zdaj spremlja Danko na vseh turnirjih. Foto: Reuters
Oliver Marach in Mate Pavić se veselita zmage med moškimi dvojicami. Foto: Reuters
Wozniackijeva z zmago v Melbournu do številke ena

Obe finalistki sta igrali v tretjem finalu na turnirjih za grand slam, obe sta lovili prvo zmago, zmagovalka je za nagrado dobila tudi prvo mesto na lestvici WTA. Danka je bila tam v dveh obdobjih že med oktobrom 2010 in januarjem 2012, a kritiki so ji vedno očitali, da nikoli ni osvojila grand slama. Dolgega čakanja je zdaj za 27-letnico konec.

Za prvi osvojeni grand slam je namreč potrebovala 43 nastopov, do prvenca so dlje čakale le Flavia Pennetta (49), Marion Bartoli (47) in Jana Novotna (43). "Vesela sem, da je ta trenutek vendarle prišel, glas se mi trese, to je res neverjeten občutek," se ji je oddahnilo ob prevzemu zmagovalnega pokala.

"Mnogo let sem sanjala o tem trenutku. Zdaj so se mi sanje končno uresničile. Za menoj sta izjemna tedna. Kar tresem se, noge me ne držijo in mislim, da bom znova zajokala," je poudarila Danka, potem ko je iz rok legendarne Billie Jean King prejela zmagovalno trofejo.
Proti Hrvatici Fettovi rešila dve zaključni žogi
V drugem krogu je bila že v izgubljenem položaju. Jana Fett je v odločilnem nizu vodila s 5:1 in 40/15. Zaročenec David Lee, nekdanji zvezdnik Lige NBA, je le nemočno opazoval Wozniackijevo, ki je delala številne napake. Hrvatici se je v ključnih trenutkih zatresla roka in do konca obračunu ni osvojila nobene igre več. Wozniackijeva je vstala kot feniks iz pepela, zmagala je s 3:6, 6:2 in 7:5 in nato stopnjevala formo do finala.

"Današnji dan je težak za Simono. Žal mi je, a danes sem enostavno morala zmagati. Odigrali sva izjemen dvoboj, borili sva se za vsako točko. Še enkrat, žal mi je," se je spomnila na tekmico, katero sta dve uri in 49 minutah navduševali gledalce na Rod Laver Areni.

Tretji grenak poraz Halepove
Halepova je po dveh finalih na Roland Garrosu leta 2014 in 2017 tako še tretjič ostala brez zmage na grand slamih. "Težko je govoriti po takšnem porazu, pa vseeno. Zagotovo se bom borila naprej, pred menoj je še veliko let v tenisu in upam, da bom še imela takšno priložnost kot danes," je dejala 26-letna Romunka, ki je do finala rešila štiri zaključne žoge. Dve proti Lauren Davis v tretjem krogu, ko je na koncu zmagala s 15:13 v odločilnem nizu in dve proti Angelique Kerber v napetem polfinalu.

Film finala - prvi niz
Uvodni niz je Caroline Wozniacki dobila s 7:6. Danka je začela silovito, v drugi igri ji je uspel brejk, ki ga je nato nadgradila v vodstvo s 3:0. Prednost servisa je držala vse do vodstva s 5:3, ko je servirala za niz, a se je hitro znašla v zaostanku 0:40. Nato je nanizala dve točki, v naslednji pa žogico poslala iz igrišča. Obe igralki sta servis nato zadržali do 13. igre, v podaljšani je bila Danka suverena, saj je oddala vsega dve točki.

Drugi niz
V drugem nizu je bila ena od pomembnejših iger pri izidu 1:1, ko si je Danka priigrala štiri priložnosti za brejk, a je Halepova vse nalete nekako le odbila. Edini brejk se je zgodil v osmi igri, ko je Halepova povedla s 5:3, nato pa zadržala svoj servis in izenačila na 1:1.

Tretji niz
Zadnji niz se je zaradi vročine začel po desetminutnem premoru. Če sta v prvih nizih igralki bolj kot ne zadržali svoj servis, je bil tretji niz festival brejkov. Do izida 4:4 je namreč vsaki po trikrat uspelo odvzeti servis. Danki je v deveti igri uspelo zadržati servis, v naslednji pa še enkrat odvzeti servis, od sreče je padla na tla in slavje se je lahko začelo ...