Novak Đoković se bojuje za številko ena ob koncu sezone. Foto: Reuters

Srb je po uri in enajstih minutah slavil s 6:4 in 6:0 in se Italijanu vsaj deloma oddolžil za nepričakovan poraz na letošnjem Rolandu Garrosu. Takrat 72. igralec sveta je v Parizu Noleta ugnal s 6:3, 7:6, 1:6, 7:6.

Đoković je štiri mesece po pariškem porazu popolnoma drug tenisač, kar je Cecchinatu dokazal v Šanghaju. Nekaj dela je imel le v prvem nizu, ko je moral v četrti igri celo reševati dve brejk priložnosti. Dvoboj je prelomil v sedmi igri prvega niza, ko je prvič odvzel servis 16. nosilcu. Drug niz je bil popolnoma enosmeren in Italijan se ni mogel izogniti kravati. Kljub izpadu je dosegel svoj najboljši izid na turnirjih serije masters.
Đoković se bo v četrtfinalu pomeril s Kevinom Andersonom, kar bo njun prvi dvoboj po finalu Wimbledona (izvzemši Laverjev pokal), v katerem je Srb slavil s 3:0.

Prvi nosilec turnirja Roger Federer je imel kar nekaj dela z Robertom Bautisto Agutom, ki ga je vendarle premagal v treh nizih.