Novak Đoković je na desetem medsebojnem dvoboju šestič premagal Daniila Medvedjeva. Foto: AP

Srb se veseli šeste turnirske zmage v Parizu in rekordne 37. na mastersih (36 jih ima Rafael Nadal). V odločilnem tretjem nizu sta bila tekmeca izenačena do 2:2, nato pa je Đoković osvojil tri igre zapored z dvema brejkoma. Pri vodstvu s 5:2 je serviral za zmago, a se je Rus še ubranil z odvzemom servisa. V naslednji igri pa je Đoković vrnil udarec in izkoristil prvo zaključno žogico.

V prvem nizu je "Nole" takoj izgubil igro na svoj servis, a po nekaj napakah Medvedjeva izenačil na 2:2. Vseeno je niz po brejku v sedmi igri osvojil 25-letni Moskovčan.

V drugem in tretjem nizu je Đoković stopnjeval ritem in si priigral več priložnosti za odvzem servisa. Predvsem ob koncu drugega niza je deloval psihično zelo stabilno, ko je ubranil tri žogice za brejk ob servisu za izenačenje v nizih.

34-letni Beograjčan si je že v soboto v polfinalu zagotovil, da bo še sedmič v karieri sezono končal na prvem mestu lestvice ATP, kar je nov rekord. To mu je uspelo že v letih 2011, 2012, 2014, 2015, 2018 in 2020.

Đoković je letos dobil pet turnirjev, od tega tri za grand slam. Skupaj ima že 86 turnirskih lovorik.