Novak Đoković ne najde poti iz krize. Letos je najdlje prišel do osmine finala. Foto: EPA

30-letnik je trenutno na 12. mestu lestvice ATP, vendar bo po porazu v drugem krogu Madrida proti Kylu Edmundu zdrsnil na 18. mesto. To bo njegova najslabša uvrstitev po oktobru 2006.

12-kratnega zmagovalca turnirjev za grand slam prihodnji teden čaka turnir v Rimu, kjer je lani igral v finalu in bo branil 600 točk. Če mu bo spodletelo tudi v italijanski prestolnici, lahko pred Odprtim prvenstvom Francije zdrsne iz trideseterice. V Parizu bo postavljenih 32 tenisačev, prav na podlagi lestvice ATP po turnirju v Rimu.

Srb je bil nazadnje nepostavljen igralec leta 2006 v Wimbledonu, ko je bil kot 19-letnik na 39. mestu lestvice ATP. Med najboljšo šesterico postavljenih je bil na zadnjih enajstih turnirjih za grand slam v Parizu.

Đoković je zadnjo polovico lanske sezone izpustil zaradi poškodbe komolca, letos pa ne najde prave forme. Njegov izkupiček v tej sezoni je šest zmag in šest porazov.

Nole je lani kot drugi nosilec Roland Garrosa klonil v četrtfinalu.